Skip to main content

Xbox ma sporo do pokazania w kwestii nowego sprzętu, ale „wszystko w swoim czasie”

Gdzie ta przenośna konsola?

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - zapewnia, że firma ma do przekazania wiele świetnych wieści ze świata „zielonej” technologii i sprzętu. Musimy jednak poczekać na odpowiednią okazję, ponieważ wczorajszy pokaz był w pełni poświęcony grom.

Ostatnie zdanie wydaje się nie do końca trafione, ponieważ na Xbox Games Showcase znalazło się przecież kilka minut na zapowiedź trzech nowych modeli Xbox Series X/S, które trafią do sprzedaży na święta. Najwidoczniej Spencer ma na myśli prezentację czegoś o większej skali. Być może Xboksowego handhelda? Zapytany o przenośne urządzenie przez serwis IGN, odpowiedział wymijająco.

Przyszłość naszego sprzętu jest niesamowita. Jestem niezwykle podekscytowany tym, jaką prace wykonuje nasz zespół zajmujący sie formami oraz sposobami grania” - powiedział Spencer. „Dzisiaj mówiliśmy o grach, ale przyjdzie czas, gdy wyjdziemy, aby mówić więcej o platformach [do grania - dop. red]. Nie możemy się doczekać, aby je wam przedstawić”.

Zdaniem Spencera, przenośny Steam Deck był jedną z największych innowacji gamingu.Zobacz na YouTube

Dopytany o to, jak zapatruje się na przenośne urządzenie stworzone na wzór Steam Decka czy Nintendo Switch, Spencer odpowiedział jedynie, że uważa, iż możliwość grania lokalnie (tzn. bezpośrednio z urządzenia, bez wymogu połączenia z siecią) jest bardzo ważna.

Plotki o rzekomo zbliżającej się zapowiedzi handhelda od Xboksa krążą po sieci już od kilku miesięcy. W marcu Spencer udzielił nawet długiego wywiadu, w którym opowiedział, jak taka idealna konsola mogłaby wyglądać. Nie pozostaje nam więc nic innego jak wyczekiwać kolejnego, bardziej sprzętowego pokazu „zielonych”.

Jeśli natomiast nie mieliście możliwości obejrzeć wczorajszego Xbox Games Showcase, to zdecydowanie macie co nadrabiać. Dla ułatwienia zajrzyjcie do naszego podsumowania wszystkiego, co pokazał Microsoft.

Zobacz także