Skip to main content

Microsoft zgarnął podobno twórców Batman Arkham. Tworzą dla niego singlową grę AAA na Unreal Engine 5

Nie lada talenty.

Jeśli wierzyć nowemu raportowi, Microsoft wziął pod swoje skrzydła nie lada deweloperów. Chodzi o londyńskie Hundred Star Games, czyli studio współzałożycieli Rocksteady. To ekipa odpowiedzialna za serię Batman: Arkham.

Sefton Hill i Jamie Walker - bo o nich mowa - pracowali jeszcze po części nad nieszczęsnym Suicide Squad: Kill the Justice League, ale uciekli z Rocksteady na długo przed premierą usługowej strzelanki. O odejściu poinformowali w 2022, a w kwietniu tego samego roku założyli wspomniane Hundred Star Games. W zespole jest też sporo byłych leadów i dyrektorów z Rocksteady, czyli, jednym słowem, deweloperów z wysokich szczebli. Celem założycieli było zgromadzenie „100 branżowych weteranów i obiecujących talentów”.

Na łamach serwisu Exputer wiarygodny leaker eXtas1s informuje teraz, że Xbox nawiązał współpracę z Hundred Star. Umowa opiewa na wydanie oraz sfinansowanie pierwszej gry studia.

Gotham nocą imponuje do dziśZobacz na YouTube

O samej grze wiemy niewiele, ale podobno mowa o produkcji „kalibru AAA” - przygodowej grze akcji dla jednego gracza, zbudowanej na silniku Unreal Engine 5. „Tytuł prawdopodobnie będzie platformowym exclusivem, wydanym na konsole Xbox i PC, ale biorąc pod uwagę obecne podejście Xbox do tych kwestii, trudno powiedzieć, co stanie się w przyszłości” - tłumaczy autor raportu, mając oczywiście na myśli multiplatformową strategię otwartości.

Dodatkowo Exputer twierdzi, że studio składa się właśnie z blisko 100 osób, więc najwyraźniej udało się osiągnąć wspomniany wcześniej cel.

Kiedy twórcy tak świetnych gier singlowych tworzą kolejną wysokobudżetową grę singlową, to zawsze dobra wiadomość, jednak od potencjalnej premiery dzielą nas zapewne jeszcze długie lata.

Zobacz także