Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca Control nie ugina się pod krytyką - upgrade na nowe konsole tylko dla nabywców Ultimate Edition

Oświadczenie firmy 505 Games.

Firma 505 Games wydała oświadczenie w sprawie aktualizacji Control do wersji na nowe konsole. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, darmowy upgrade na PS5 i Xbox Series X otrzymają tylko nabywcy gry w zbiorczym wydaniu Ultimate, co spotkało się z krytyką.

„Chociaż przeniesienie jakiejkolwiek produkcji na urządzenia następnej generacji jest wyzwaniem, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że zagwarantowanie ulepszenia posiadaczom tytułu na obecną generację w taki sam sposób na wszystkich sprzętach jest jeszcze trudniejsze” - wyjaśniono.

„W każdym scenariuszu, który rozważaliśmy, pojawiały się jakieś przeszkody, przez które z różnych powodów przynajmniej jedna grupa graczy nie otrzymałaby upgrade'u. Nie możemy zaoferować aktualizacji wszystkim, a wykluczanie jakiejkolwiek grupy użytkowników wydaje się niesprawiedliwe. Rozumiemy, że to nie jest to, co chcieliście usłyszeć” - dodano.

505 Games nie ugina się więc pod krytyką fanów. Nadal jedynym sposobem, by otrzymać darmowe ulepszenie gry do wersji PS5 i Xbox Series X jest nabycie edycji Ultimate - posiadacze podstawowego tytułu na PS4 i Xbox One (oraz rozszerzeń) muszą kupić grę po raz drugi.

W dodatku AWE pojawi się Alan Wake

Zobacz: Control - Poradnik, Solucja

Wydawca podkreśla co prawda, że bazowa produkcja studia Remedy Entertainment zadziała na nowych konsolach w ramach wstecznej kompatybilności, ale wówczas nie zaoferuje ulepszeń i udoskonaleń przygotowanych z myślą o platformach następnej generacji.

Control Ultimate Edition zadebiutuje 27 sierpnia na Steamie, a 10 września na PS4, Xbox One i Epic Games Store. W skład wydania wejdzie gra oraz dwa rozszerzenia fabularne - The Foundation i AWE.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: 505 Games

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze