Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekły zdjęcia Xbox Series X Digital? Tak może wyglądać wersja bez napędu

Microsoft jeszcze jej nie zapowiedział.

Najwyraźniej do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące nowego, białego Xboxa Series X w wersji Digital, a więc przeznaczonej tylko do gier cyfrowych. Konsola niemal nie różni się od klasycznej edycji.

O planowanym na 2024 rok cyfrowym odświeżeniu modelu Series X po raz pierwszy dowiedzieliśmy się dzięki gigantycznemu wyciekowi dokumentacji Microsoftu z ubiegłego roku, który miał miejsce w trakcie batalii sądowej z Federalną Komisją Handlu. Wtedy mowa była o premierze „między czerwcem a lipcem” 2024 roku.

Nowe zdjęcia konsoli opublikował serwis Exputer, który otrzymał je rzekomo od leakera poprzez emaila. Nie są najlepszej jakości, ale nie jest ona potrzebna, żeby zobaczyć, że niewiele się zmienia.

Fragment nagłówka tego newsa, a więc „Tak może wyglądać wersja bez napędu”, to właściwie dobre podsumowanie. Xbox Series X Digital to najwyraźniej po prostu Xbox Series X, tyle że biały i bez miejsca na wsuwanie płyt z grami. Wszystkie inne elementy zewnętrzne wydają się być takie same, choć zgodnie z wcześniejszymi leakami, możemy jeszcze liczyć na zwiększony radiator, co powinno poskutkować wydajniejszym chłodzeniem.

Nieco zaskakujący może być fakt, że konsola nie jest w kształcie cylindra. Taki design cyfrowego Series X sugerowała grafika pochodząca ze wspomnianych wcześniej dokumentów Microsoftu, na której zobaczyliśmy niejakiego „Xbox Brooklin”. Najwyraźniej brakuje też wspomnianego w plikach przedniego portu USB-C, ulepszonego odbiornika Wi-Fi czy odświeżonego kontrolera. Wygląda na to, że od momentu przygotowania tej wewnętrznej prezentacji, plany względem konsoli mocno się zmieniły.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze