Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciek GTA 6 nie wpłynął na produkcję, ale twórcy ciężko znieśli sytuację

Prezes Take-Two przybliża sprawę.

Prezes Take-Two postanowił wypowiedzieć się na temat głośnych, ubiegłorocznych wycieków dotyczących GTA 6 oraz wpływu, jaki wywarły na twórców wyczekiwanej gry. Produkcja nie została zagrożona.

Nielegalnie pozyskane i opublikowane informacje na temat GTA 6 narobiły fanom sporo szkody i doprowadziły do rozczarowania wielu osób, które zmartwione były choćby jakością grafiki we wczesnej wersji testowej gry. Wygląda jednak na to, że choć sprawa nie miała wpływu na wyniki finansowe wydawcy ani nie zagroziła procesowi produkcji, to ludzie pracujący nad GTA 6 bardzo przeżyli aferę.

Z biznesowego punktu widzenia, nie odczuliśmy skutków przecieku. Sprawa mocno dotknęła za to naszych pracowników na poziomie osobistym i emocjonalnym. Choć dobrze się stało, że firma nie ucierpiała w wyniku nieoczekiwanych wycieków, to cała sytuacja była bardzo frustrująca i denerwująca dla zespołu” - powiedział Strauss Zelnick, prezes Take-Two.

Tymczasem IGN sugeruje, że obecne wyniki finansowe Take-Two mogą zmusić firmę do cięcia kosztów. Według ostatniego raportu kwartalne zyski netto firmy wyniosły 1,38 miliarda dolarów, choć pierwotnie prognozowano kwotę 1,41 mld dolarów. Firma planuje w związku z tym oszczędności rzędu 50 mln dolarów rocznie, co może wiązać się z redukcją części etatów.

Nie oczekujemy jakichś szeroko zakrojonych zwolnień czy czegoś w tym rodzaju, ale niestety nie jest tak, że gwarantujemy dożywotnie zatrudnienie. Będą więc pewne przypadki, w których miejsca pracy zostaną utracone, ale myślę, że skala będzie dość skromna” - wyjaśnił Strauss Zelnick w rozmowie z IGN.

Zdaniem Zelnicka niższe wyniki finansowe są skutkiem „czynników makroekonomicznych” i nie mają żadnego związku z ubiegłorocznymi wyciekami GTA 6. Bardziej prawdopodobne, że wpływ na zyski miała niezadowalająca premiera Marvel's Midnight Suns, które ukazało się w grudniu. GTA 5 tymczasem pobiło kolejny rekord - na półki sklepowe trafiło już 175 milionów egzemplarzy gangsterskiej produkcji.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze