Skip to main content

Wszystkie bronie z Shadow of the Erdtree są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy skorzystać z moda

Moderzy służą pomocą.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree kryje w sobie masę nowej zawartości - w tym oczywiście także kolejne bronie. Jeśli bardzo chcecie wypróbować nowy sprzęt, ale wolelibyście ominąć wymagające starcia z bossami, moderzy przychodzą z pomocą.

Uwaga: radzimy korzystać z moda wyłącznie w trybie offline, aby uniknąć bana od FromSoftware.

Z pomocą przychodzi konkretnie użytkownik o pseudonimie „tomclark”, który opublikował swoją modyfikację w najpopularniejszym serwisie moderskim - NexusMods. Projekt „Glorious Merchant” pozwoli nam poszerzyć asortyment pierwszego kupca, jakiego spotykamy w Pogrobnie, o wszystkie przedmioty dostępne w grze - także te z rozszerzenia.

Wyposażenie z dodatku znajdziemy w oddzielnej zakładce. Autor moda radzi jednak, aby gracze ogrywający podstawową wersję gry tam nie zaglądali, najpewniej z uwagi na potencjalne błędy. Wspomnianego kupca napotkamy zaraz po wyjściu z lokacji startowej, przy kościele Elleha.

Zmodowany kupiec Kyle. Źródło: NexusMods/tomclark

Według zapewnień twórców, dodatek Shadow of the Erdtree wprowadził do gry około 100 nowych broni (z ośmiu nowych kategorii), więc zdecydowanie jest z czego wybierać. Jeśli chcemy pójść z oszustwem krok dalej, w asortymencie kupca znajdziemy też kowalskie kamienie, z pomocą których ulepszymy sprzęt do maksimum.

Warto mieć jednak na uwadzę, że sama mocna broń to nie wszystko. Wydawca gry zaleca pamiętać o specjalnych błogosławieństwach, dzięki którym wzmocnimy obrażenia i wytrzymałość naszej postaci.

Zobacz także: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Zobacz także