Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wspólna gra w Minecrafta na wszystkich platformach

Z wyjątkiem PlayStation.

Jeszcze tego lata posiadacze niemal wszystkich wersji gry Minecraft będą mogli bawić się razem, niezależnie od posiadanej platformy. Połączone mogą zostać wersje na PC, mobilne, VR i konsole z wyłączeniem sprzętu od Sony. Japońska korporacja podobno nie zgodziła się na połączenie serwerów.

Wszystko to w ramach aktualizacji Better Together, która nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Jesienią za to - prawdopodobnie w okolicy premiery Xbox One X - pojawi się aktualizacja o wdzięcznej nazwie Super Duper, która będzie z kolei odpowiadać za ulepszenia graficzne.

Możemy spodziewać się dodania rozproszonego oświetlenia typu bloom, bardziej realistycznych tekstur i większego zasięgu rysowania. Prawdopodobnie aktualizacja dostępna będzie na PC oraz nadciągającej konsoli Xbox One X. Gra będzie również dostępna w rozdzielczości 4K na nowej konsoli Microsoftu i pecetach wyposażonych w Windows 10.

Dodatkowo, na blogu Minecrafta opublikowano notkę, w której wytłumaczono działanie rozgrywki międzyplatformowej Minecrafta:

„Posiadając jedną z edycji gry Minecraft na Xbox One, Nintendo Switch, urządzeniach mobilnych czy w wersjach VR, masz do czynienia z oryginalnym tytułem znanym z PC. Gracze na wszystkich wymienionych platformach będą mogli bawić się razem online.”

„Jeśli posiadasz Minecrafta w wersji mobilnej lub VR, tego lata otrzymasz darmową aktualizację. Z kolei posiadacze Minecraft: Xbox One Edition lub Nintendo Switch Edition dostaną nową wersję gry za darmo. Wszystkie dodatki i wybudowane światy zostaną przeniesione do nowej wersji. Co ciekawe, kupując jakikolwiek dodatek typu DLC na jednej platformie, otrzymasz do niego dostęp również na innym urządzeniu" - czytamy w informacji prasowej.

Na temat braku rozgrywki międzyplatformowej na konsoli PlayStation 4 wypowiedziała się na Twitterze Aubrey Norris z Microsoftu. Wyraziła ogromną chęć na to, aby również gracze posiadający sprzęt Sony mogli cieszyć wprowadzoną nowością. Najwyraźniej istnieje jakaś przeszkoda, o której oficjalnie nie wiadomo.

Komentarze