Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Właściciel THQ Nordic i Plaion przejął prawa do Władcy Pierścieni

Planuje więcej gier i filmów.

Szwedzki holding Embracer Group - właściciel m.in. THQ Nordic czy Plaion (do niedawna Koch Media) - ogłosił właśnie przejęcie kilku firm, zdobędzie też licencje Władcy Pierścieni i Hobbita.

Stanie się tak po nabyciu Middle-Earth Enterprises, które zarządza prawami do adaptacji dwóch najpopularniejszych dzieł literackich J. R. R. Tolkiena. Rzeczywistym właścicielem Władcy Pierścieni i Hobbita nadal pozostanie firma Tolkien Estate, Embracer będzie zaś decydować, kto może tworzyć m.in. gry, planszówki, filmy czy gadżety na nich oparte.

Embracer planuje również rozwinąć uniwersum Władcy Pierścieni o filmy skupione na postaciach takich jak Gandalf, Aragorn czy Galadriela. Możemy też spodziewać się kolejnych gier. Wartość transakcji nie została podana do wiadomości publicznej.

Oprócz tego Embracer Group przejmuje też autorów Killing Floor i Maneater - Tripwire Interactive, wydawcę m.in. Divinity: Original Sin II czy Outlast - Limited Run Games oraz odpowiedzialne za Teardown Tuxedo Labs (studio przejmuje Saber Interactive należące do Embracer Group). To nie wszystko.

Szwedzki holding planuje jeszcze co najmniej jedno duże przejęcie, ale na razie pozostaje ono tajemnicą „ze względów marketingowych”. Ma to być jedna z większych transakcji dokonanych przez Embracer Group (choć nie największa). Ogłoszenia należy spodziewać się w najbliższych dniach.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze