Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wieści z konferencji CDP.pl: GRID 2 z polskim dubbingiem, narratorem Adam Kornacki

Sklep poszerza ofertę o ebooki, audiobooki i ekomiksy. Saga Sapkowskiego już dostępna.

Na zakończonej dzisiaj konferencji, CDP.pl prezentowało plany wydawnicze i nowości na 2013 rok. Polski dystrybutor ogłosił m.in. podpisanie umowy z Codemasters, rozpoczęcie prac na polską wersją GRID 2 i rozszerzenie działalności o ebooki, audiobooki oraz ekomiksy.

Cyfrowy sklep CDP.pl wzbogaci się o tytuły brytyjskiego producenta - Codemasters. Do sprzedaży trafią m.in. F1 2012, DiRT 3, DiRT: Showdown, F1 Race Stars oraz GRID 2. Ostatni tytuł zostanie przygotowany w pełnej, polskiej wersji językowej. W rolę narratora wcieli się Adam Kornacki (TVN Turbo). Konferencja zakończyła się wyświetleniem logo Electronic Arts, co oznacza prawdopodobnie, że w niedalekiej przyszłości w sklepie CD Projektu wkrótce pojawią się tytuły tego wydawcy.

Jednak „najważniejszym punktem konferencji” w ocenie CDP.pl była informacja o rozszerzeniu działalności o ebooki, audiobooki oraz ekomiksy. Na początek otrzymamy dostęp do 50 tytułów, w tym sagi wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego, powieści Witolda Jabłońskiego i Marcina Przybyłka oraz osiem tomów komiksu Jeż Jerzy.

- W pięć miesięcy po starcie nasza platforma CDP.pl ma już w ofercie blisko 300 tytułów. Teraz pokazujemy, że cyfrowa dystrybucja to nie tylko gry i wprowadzamy zupełnie nowe kategorie produktów. Będziemy konsekwentnie pracować nad dalszym rozszerzeniem naszej oferty - komentuje Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CDP.pl.

Sklep dodał też nową opcję płatności za zakupione produkty - za pośrednictwem systemu PayPal. Ściąganie zakupionych tytułów ułatwi nowy downloader.

Kolejnym punktem konferencji była prezentacja gry Disney Infinity od studia Avalanche. Tytuł łączy świat cyfrowy z rzeczywistym, korzystając ze specjalnych figurek. Całość ma konkurować z popularną, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, serią Skylanders. Gra ukaże się latem na Playstation 3 i Xbox 360 w pełnej polskiej wersji językowej. Do sklepów trafią także zestawy „fizycznych” zabawek.

Chociaż na razie CDP.pl nie przedstawiło wyników finansowych, to na konferencji pojawiła się informacja, że klienci od startu sklepu w październiku zeszłego roku pobrali już 5 TB danych. Michał Gembicki optymistycznie patrzy w przyszłość.

- Realizujemy założone cele i zmierzamy w kierunku ciągłego poszerzania oferty. Mamy już 300 gier, podpisaliśmy umowę z kolejnym wydawcą, a na horyzoncie są już następni. Wchodzimy też w nowy segment, a liczba użytkowników i ich przyrost są zadowalające - wyjaśnia.

- Wśród najpopularniejszych obecnie produktów są obie części Wiedźmina, które sprzedają się znakomicie, ale w półrocznym zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów, znalazła się gra uznana przez wielu za jedno z największych rozczarowań polskich studiów deweloperskich - Afterfall: InSanity. W cyfrowej dystrybucji kupiło go kilka tysięcy osób. Dobrze sprzedają się również gry, które posiadamy na wyłączność. Farming Simulator czy niedawno uruchomiony jako preorder dodatek Ursus bardzo szybko pojawiają się w najlepszej dziesiątce produktów - podsumowuje Gembicki.

Podczas konferencji nie pojawiły się żadne nowe informacje na temat będącego w produkcji Wiedźmina 3. Firma poinformowała jedynie, że CDP.pl będzie wyłącznym dystrybutorem gry - zarówno w formie pudełkowej, jak i prawdopodobnie cyfrowej.

W skład grupy CD Projekt RED, poza CDP.pl, wchodzi także studio deweloperskie oraz GOG.com - globalna platforma cyfrowej dystrybucji. W 2011 roku grupa wypracowała 136 mln zł przychodów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły