Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin - zbroje Nilfgaardu będą wyglądały "zupełnie inaczej" w sezonie 2

Obiecuje producentka.

Pancerze Nilfgaardu były jednym z najbardziej krytykowanych elementów pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin”. Autorzy produkcji obiecują jednak, że w kontynuacji zbroje przejdą istotne zmiany.

Producentka i showrunnerka projektu - Lauren S. Hissrich - udzieliła wywiadu audycji internetowej Writer Experience. W rozmowie podkreśliła, że podczas prac nad adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego wiele się nauczyła.

Pancerze Nilfgaardu doczekają się zmian

- Sezon drugi jest ekscytujący. To szansa, by naprawić błędy popełnione w pierwszym, opowiedzieć lepsze historie, udoskonalić niektóre rzeczy, spojrzeć na elementy, które się nie udały, usunąć je i zacząć od nowa. Zbroje Nilfgaardu będą wyglądały zupełnie inaczej. Mamy okazję, by wrócić i skorygować część kwestii - tłumaczy.

Wspomniane pancerze były krytykowane od momentu, gdy zostały ujawnione na nieoficjalnych zdjęciach z planu. Zwracano uwagę, że stroje ochronne żołnierzy Cesarstwa są nienaturalne, zwłaszcza fałdy na napierśnikach i innych elementach.

Niedawno pracujący przy serialu „Wiedźmin” kostiumograf bronił zbroi. Tłumaczył, że na przygotowanie projektu miał tydzień, a w ciągu następnych dwóch miesięcy musiał wyprodukować 250 zestawów. Wyjaśniał, że celem było nadanie oryginalnego, nadprzyrodzonego wyglądu.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” dostępny jest na platformie Netflix, a obecnie trwają prace nad kontynuacją, która ukaże się w 2021 roku. Powstaje także film anime, opowiadający o przygodach Vesemira - mentora Geralta.

Źródło: Redanian Intelligence

Następnie: The Last of Us 2 jako gra na PS1 - projekt fana stworzony w Dreams

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze