Skip to main content

Wiedźmin „Projekt Sirius” dostanie tryb kooperacji - sugerują oferty pracy

A także stylizowaną grafikę.

Studia The Molasses Flood i CD Projekt RED opublikowały oferty pracy, ujawniające nowe informacje o powstającej grze z serii Wiedźmin - na razie znanej pod nazwą „Projekt Sirius”. Możemy się z nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, na przykład, że gra powstaje z myślą o trybie kooperacji.

Na ogłoszenia zwrócił uwagę użytkownik Reddita o pseudonimie Awkward96. Załączył do wiadomości fragmenty kilku opisów stanowisk, z których wynika, że „Projekt Sirius” będzie w znacznym stopniu skupiał się na grze wieloosobowej. Dla przykładu, starszy projektant trybu multiplayer musi posiadać doświadczenie w pracach nad grami action-rpg, kooperacyjnymi, PvE, posiadającymi różne tryby rozgrywki oraz aktywności społeczne, a także system klas postaci.

Oprócz tego poszukiwani są także projektanci systemu walki, projektanci techniczni, starszy projektant poziomów oraz reżyser narracji. Z opisów ofert dowiadujemy się, że „Sirius” może zawierać także następujące cechy:

  • Stylizowana grafika produkcji
  • Wiele rodzajów broni do wyboru i przeciwników do pokonania
  • Nieliniowa, rozwidlająca się fabuła, filmowe doświadczenie i udźwiękowione dialogi
  • Tytuł będzie zawierać losowo generowane obszary
  • Gatunek określany jest jako „ciężkie action-adventure”
Zapowiedziane przez studio projekty. Uniwersum Wiedźmina znacznie się rozwinie w najbliższych latach

Oczywiście powyższe informacje należy przyjmować z pewną rezerwą, ponieważ powstająca gra nie musi zawierać wszystkich wymienionych elementów. Być może CD Projekt i współpracujące studia poszukują deweloperów z umiejętnościami, które będą przydatne także przy późniejszych projektach.

Przypomnijmy, że prace nad Projekt Sirius oraz kilkoma innymi grami z cyklu zapowiedziano w październiku zeszłego roku. Jak przekazał wówczas członek zarządu CD Projekt - Michał Nowakowski - podczas sesji Q&A dla inwestorów, tytuł nie będzie grą mobilną, a celuje raczej w odbiorców, którzy uniwersum Wiedźmina zainteresowali się dzięki serialowi produkcji Netflixa.

Read this next