Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin: Pogromca Potworów kończy bieg. Gra nie będzie wspierana

Podobny los spotka Gwint.

CD Projekt kontynuuje przegląd „pobocznych” tytułów. Po wczorajszym ogłoszeniu zakończenia wsparcia dla karcianki Gwint, teraz podobne informacje ogłoszono dla mobilnego tytułu Wiedźmin: Pogromca Potworów.

Dalszy rozwój projektu od studia Spokko zostaje wstrzymany. Już 31 stycznia przyszłego roku zakończona zostanie dystrybucja gry w Google Play i Apple App Store dla nowych graczy, a 30 czerwca tytuł przestanie być dostępny także dla dotychczasowych graczy i zniknie na dobre.

CD Projekt tłumaczy, że krok jest zgodny z najnowszą strategią biznesową. Firma nie porzuca bowiem pomysłów na wydawanie gier mobilnych na bazie swoich licencji, lecz te będą tworzone w przyszłości przez zewnętrzne studia.

Tymczasem za Wiedźmina: Pogromcę Potworów odpowiadało Spokko, stanowiące część CDP. Wydaje się, że nazwa przestanie wkrótce funkcjonować. „W związku z planowanym zaangażowaniem części zespołu oraz zasobów Spokko w inne projekty realizowane przez CD Projekt Red” zdecydowano się bowiem na wchłonięcie studia w szersze struktury firmy - czytamy w komunikacie.

The Witcher: Monster Slayer - jak brzmi angielski tytuł - to darmowa gra mobilna w świecie Wiedźmina, oparta na technologii rzeczywistości rozszerzonej. Podstawowe założenia rozgrywki przypominają nieco popularne Pokemon GO, lecz zajmujemy się walką z potworami, a nie kolekcjonowaniem stworków.

Produkcja oferuje szereg zadań fabularnych, sekwencje z tropieniem i analizowaniem stworów, a także rozwój umiejętności ulepszanie posiadanego ekwipunku. Akcję gry osadzono „setki lat” przed pojawieniem się Geralta z Rivii.

Read this next