Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin i Cyberpunk 2077 wciąż skrywają easter eggi - zdradza CD Projekt Red

Są jeszcze sekrety do znalezienia.

Deweloperzy lubią umieszczać w grach sekrety i znajdźki, których odszukanie zajmuje graczom miesiące, a czasem nawet lata. Nie inaczej jest w przypadku CD Projekt Red. Jeden z twórców przyznał, że w grach polskiego studia wciąż czają się nieodnalezione easter eggi.

- Szczerze mówiąc, moje ulubione z tych wszystkich małych i zabawnych easter eggów, wciąż są tajemnicą - mówił Marcin Blacha, główny projektant narracji, w podcaście AnswerRed. - Z tego co wiem, nie zostały jeszcze odkryte. Są naprawdę, naprawdę trudne do odkrycia, więc nie chcę o nich za dużo mówić.

Blacha ma za sobą długi staż w CD Projekt Red, pracował bowiem już przy pierwszym Wiedźminie. Nie jest więc do końca jasne, o której grze konkretnie mowa. Najbardziej sensownie byłoby zapewne szukać w Cyberpunku, który dostał niedawno świeży zestaw sekretów w ramach dodatku Widmo Wolności. Niektóre były całkiem zabawne, a inne potrafiły wzruszyć, nawiązując do fabuły Wiedźmina 3.

Temat easter eggów zaczyna się od 40:30.

- Jeśli chodzi o easter eggi oraz wszystkie te małe, zabawne rzeczy w grach, to ich tak naprawdę nie da się zaplanować. To nie jest tak, że mamy listę sekretów, które muszą trafić do gry - wyjaśnia Blacha.

- Powiedzmy, że tworzysz grę już czwarty rok. Jesteś bardzo zmęczony, ale nagle wpadasz na pomysł i czujesz, że musisz go zrealizować - czytamy dalej. - Tak właśnie powstają easter eggi w naszych grach. Czasami ten pomysł jest tak dobry, że dołączają do niego inne osoby i razem tworzą coś spektakularnego.

Graczom nie pozostaje więc nic innego, jak wrócić do przeczesywania kolejnych skrawków map wiedźmińskiej trylogii i Cyberpunka. Oczywiście nie możemy wykluczać, że niespodzianki, o których mówił projektant, zostały już odnalezione, ale po prostu nikt się tym nie pochwalił.

Read this next