Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin - Henry Cavill wyjaśnia, jak kręcono walkę z Renfri

Scena po scenie.

Netflix opublikował nowy materiał poświęcony „Wiedźminowi”. W nagraniu serialowy Geralt - Henry Cavill - wyjaśnia kulisy kręcenia walki z Renfri i jej grupą z pierwszego odcinka produkcji.

Wielu widzów pozytywnie ocenia pojedynek z Dzierzbą. W przeciwieństwie do pozostałych potyczek, za choreografię wspomnianego starcia odpowiadał Wolfgang Stegemann - koordynator wyczynów kaskaderskich i walk.

W wideo Cavill nie tylko wyjaśnia, w jaki sposób kręcono scenę - ujęcie po ujęciu - ale również ujawnia kilka sekretów. Okazuje się, że w sekwencjach trudnych lub technicznie skomplikowanych używano niepełnych mieczy.

- Miecz mający połowę długości pozwala wykonać więcej ruchów tam, gdzie leje się krew. Trudność polega na tym, że trzeba zagrać, jakby miał normalną długość - tłumaczy aktor. Pozostała część ostrza była następnie dodawana komputerowo.

Henry Cavill jako Geralt

Ponadto we fragmencie, w którym Geralt zmierzył się z ludźmi Renfri - nakręconym na jednym ujęciu - kamerzysta poruszał się do tyłu, nie widząc gdzie idzie. Mężczyzna szedł na pamięć, prowadzony przez inną osobę, by nie wpadł na przeszkodę. Musiał też uważać na aktorów.

Brytyjczyk twierdzi, że Emma Appleton - serialowa Renfri - przygotowując się do walki ćwiczyła przez około cztery tygodnie. W niektórych momentach została jednak zastąpiona przez kaskaderkę Lucy Cork.

Walka z Renfri była niczym taniec - twierdzi Cavill

- Wolfgang i ja chcieliśmy mieć pewność, że poprzez walkę opowiemy historię. To nie przypadkowa walka osób wymachujących mieczami, to dwójka w tańcu, poprzez który snuje się opowieść - podsumowuje Cavill.

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” dostępny jest na platformie Netflix. Prace nad drugim rozpoczną się wkrótce, a powstaje także film anime o przygodach Geralta z Rivii.

Następnie: PS Plus na luty z Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - sugeruje hiszpański oddział Sony

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze