Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie

Ważna rozmowa z Yennefer, walka z dżinnem - zadanie poboczne w Skellige.

Ostatnie życzenie to jedno z zadań pobocznych w grze Wiedźmin 3. Będzie dostępne po ukończeniu misji głównej Bezimienny. Sugerowany poziom doświadczenia: 15.

W trakcie ostatniego dialogu z Yennefer powie ci ona o pewnej sprawie, którą chciałaby z tobą omówić w wiosce Larvik (1).

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Czarodziejkę znajdziesz lokalnej gospodzie. Rozpocznij rozmowę, a dowiesz się, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu Ypsisa, który interesował się mocno ujarzmianiem dżinów. Po przyjęciu zlecenia skieruj się do portu na północy (2) i wsiądź na pokład łodzi, po czym usiądź na dziobie.


Na tej stronie:


Poszukiwanie dżina

Poczekaj, aż dopłyniecie do wyznaczonego punktu (3) na północnym wschodzie. Wyskocz z łodzi i zanurkuj na samo dno. Skorzystaj ze zmysłów, aby przyjrzeć się fragmentom okrętu. Okaże się, że nie tego szukacie. Wróć na łódź i poczekaj, aż dopłyniecie do punktu na północnym zachodzie (4). Na wraku przyjrzyj się puklerzowi, a potem rogowi bojowemu leżącemu na dnie. Tutaj również nie znajdziecie dżina.

Przy trzecim wraku znajdziesz połowę pieczęci

Wróć na łódź i kontynuuj podróż na północny zachód (5). Ponownie wyskocz na burtę i zanurkuj na dno głębokiego krateru. Przy zniszczonym statku rozejrzyj się za połową pieczęci, którą podnieś, po czym wróć na pokład statku. Oddaj znaleziony przedmiot Yennefer, która przeteleportuje was na mroźny szczyt (6).

Podejdź do wraku i zacznij się rozglądać przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Wejdź do środka i zejdź schodami na niższy pokład. Przyjrzyj się butom, a potem ciągnącemu się od nich śladowi. Dotrzesz do skrzyni, z którą wejdź w interakcję. W ten sposób odsłonisz zwłoki Amosa Ypsisa. Znajdziesz przy nich drugą część pieczęci. Podnieś ją i wróć z czarodziejką na górny pokład.

Po chwili rozpocznie się walka z dżinnem. W jej trakcie aktywuj tarczę ochronną znakiem Quen, po czym szybko dostawaj się w pobliże przeciwnika i zdawaj tyle ciosów, ile zdołasz. Jeśli wróg pozbędzie cię tarczy, to ukryj się za elementami otoczenia, uruchom ją i przystąp do ataku ponownie. Kontynuuj, aż pasek zdrowia wroga spadnie do zera. Po uczynieniu tego rozpocznie się kolejna scenka z Yennefer.

W jej trakcie musisz zdecydować czy powiedzieć, że nadal ją kochasz, czy też przestałeś coś do niej czuć.


Konsekwencje wyborów dialogowych

Uwaga: podjęta tutaj decyzja wpływa na zakończenie gry.

Jeśli powiesz Yennefer, że już jej nie kochasz, Geralt będzie mógł związać się z Triss - decyzję dotyczącą romansu z dziewczyną podejmujemy w zadaniu Teraz albo nigdy.

Gdy Geralt wyzna Yennefer miłość, wówczas czarodziejka odwzajemni uczucia wiedźmina i pozostaną w związku.

Warto dodać, że jeśli Geralt wyznał miłość obu paniom, to pod koniec gry zostanie ostatecznie porzucony przez obie.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Witcher 3: Complete Edition

Nintendo Switch

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze