Skip to main content

Wiedźmin 3 - Represje w Novigradzie: ranny łowca czarownic

Bandyci, łowca czarownic, ładunek fisstechu.

Zadanie Represje w Novigradzie w grze Wiedźmin 3 można aktywować po wykonaniu misji Kwestia życia i śmierci. Naszym zadaniem jest odnalezienie zaginionego mężczyzny.

Uwaga: Jeśli szukałeś zadania Represje w Novigradzie ze skarbem Lussi, Waltera i Fritza, przejdź na tę stronę.


Na tej stronie:


Poszukiwania mężczyzny

W dzielnicy Srebrne Miasto Geralta zaczepi grupa bandziorów (1). Poproszą wiedźmina, by pomógł odnaleźć zaginionego przyjaciela. Otrzymujemy wskazówkę, że ostatni raz widzieli go, gdy wychodził z kanałów.

Niedaleko pojawi się obszar poszukiwań. Podejdź do celu i użyj wiedźmińskiego zmysłu by znaleźć ślady poszukiwanego. Podążaj za zapachem i śladami krwi. Uwaga: jeśli oddalimy się zbytnio od wyznaczonego obszaru, zadanie zakończy się porażką.

Trop doprowadzi Geralta i bandytów w okolice bramy. Pod drzewem trafisz na rannego łowcę czarownic (2). Okazało się, że to ów zaginiony „przyjaciel”. Inkwizytor podpadł banitom puszczając z dymem cały ładunek narkotyków.

Przestępcy zaproponują wiedźminowi zapłatę. Możemy zdecydować: przyjmujemy nagrodę lub stajemy po stronie łowcy.


Przyjęcie złota od bandytów

Geralt przyjmuje nagrodę i postanawia nie mieszać się w sprawę. Otrzymujemy 100 orenów zapłaty ale żadnych punktów doświadczenia.

Pieniądze można wymienić na korony w banku Vivaldiego.


Wiedźmin pomaga łowcy

Jeśli odmówimy przyjęcia pieniędzy, bandyci rzucą się na Geralta. Pokonujemy ich i rozmawiamy z łowcą czarownic. Ponownie stajemy przed wyborem - możemy zabrać rannego do medyka lub zostawić go na śmierć.

Niezależnie od podjętej decyzji, kończymy zadanie bez żadnej nagrody w gotówce czy punktach doświadczenia.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także