Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci

Triss, tajemniczy list i łowcy czarownic - zadanie poboczne w Novigradzie.

To zadanie w grze Wiedźmin 3 rozpocznie się automatycznie, gdy będziesz wykonywał misję Skarb Hrabiego Reuvena, czyli misję z głównego wątku.

Konkretnie, zadanie rozpocznie się podczas rozmowy z Djikstrą (1). Twoim pierwszym celem będzie skierowanie się do kryjówki Triss (2).

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na miejsce zapukaj do drzwi i wejdź na drugie piętro, gdzie spotkasz czarodziejkę. Powie ci o tajemniczym liście oraz spotkaniu, które ma się odbyć na placu targowym na południu (3). Powiedz Triss, że jej pomożesz, po czym wyrusz na miejsce wskazane w liście.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Kiedy dotrzesz na rynek zacznij rozglądać się za mieszczaninem, który jest ubrany w niebieską koszulę i posiada klucz przy pasie (powinien stać przy jednym ze straganów - posiada czapkę na głowie). Zagadaj do niego i zapytaj o cenę pstrągów. Po krótkiej wymianie zdań wyrusz za mężczyzną.

Po przejściu przez bramę napadnie was trzech bandytów, z którymi się rozpraw. Po chwili dołączy do was Triss, a służący wyzna ci w czym rzecz. Chodzi o syna Vegelbudów, niejakiego Alberta, który przeprowadza chemiczne eksperymenty.

Zwróciły one uwagę łowców czarownic i matka postanawia wydać wielki bal, w trakcie którego Alberta można byłoby niepostrzeżenie wyprowadzić z domu i ukryć w bezpiecznym miejscu.

Po rozmowie udaj się do sklepu (4) gdzie zakup stroje na bal. Możesz kupić całe stroje lub jedynie maski (dla Triss lisa). Po zrobieniu zakupów wróć do czarodziejki czekającej w swoim domu. Porozmawiaj z nią i udajcie się na bal do rezydencji. Przed wejściem strażnik zabierze Geraltowi broń.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Rusz przed siebie. Po chwili Triss zaczepi arystokrata, który pomyli ją z inną kobietą. Na jego uwagi możesz zareagować siłą lub puścić je mimo uszu. Jeżeli interweniujesz, to czeka cię mały pojedynek na pięści. Uważaj, bo po jego skończeniu strażnicy będą nieco zaniepokojeni twoim zachowaniem.

Oprócz niego natkniesz się jeszcze na Moritza, z którym Triss rozpocznie rozmowę, a także generała, którego Geralt pozna pomimo maski. Możesz zdradzić, że go poznałeś lub nie wspominać mu o tym (wojskowy nie rozpozna wiedźmina).

Kieruj się na północ i podejdź do Ingrid, matki Alberta stojącej w towarzystwie dwóch innych kobiet. Dowiecie się od niej, że syn nosi maskę pantery i już nie może doczekać się, kiedy po niego przyjdziecie.

Na mapie pojawią się trzy okręgi z punktami, które pokazują, gdzie może przebywać Albert. Znajdziesz go na podwyższeniu znajdującym się przed trawiastym ogrodem. Jest w niebieskiej masce (5) w tłumie dziewczyn. Podejdź do niego i powiedz, że masz do niego sprawę.

Kiedy skończysz wyrusz z Triss na ławkę w pierwszej części posiadłości. Usiądźcie i rozpocznijcie rozmowę. W jej trakcie czarodziejka nieco się upije i zacznie uciekać ci do labiryntu.

Wyrusz za nią, a przy fontannie zdecyduj czy chcesz ją pocałować czy też nie. W trakcie scenki pojawi się Albert. Po zamianie masek i odzyskaniu kontroli nad bohaterem skieruj się do wyjścia z labiryntu.

Podczas podróży natkniesz się na mieszczkę szukającą prawdziwego Alberta. Po dotarciu do niej pojawi się trzech łowców czarownic, z którymi rozpocznij walkę na pięści.

Pamiętaj o trzymaniu gardy, wykonywaniu uników oraz możliwości korzystania ze znaków ułatwiających pojedynek. Po bitwie kontynuuj w stronę wyjścia z labiryntu i udaj się na północ w stronę stajni. Po kolejnej scence zadanie zakończy się.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze