Skip to main content

Wiedźmin 3 next-gen - jak przenieść save, zapis, cross-progresja

Kontynuacja rozgrywki na innej platformie.

Gra Wiedźmin 3 w wersji next-genowej, nazywana też Edycją Kompletną, wśród wielu nowości i usprawnień wprowadza także cross-progersję, czyli przenoszenie zapisów między platformami. Na tej stronie wyjaśniamy, jak zsynchronizować nasze stany gry.

Zapisy przenoszone są poprzez wewnętrzny system chmury CD Projekt, niezależnie od rozwiązań Steam Cloud, PS Plus Cloud Storage czy Chmura konsoli Xbox. Aby zsynchronizować pliki, należy na obu platformach być zalogowanym na swoje darmowe konto GOG. Otrzymamy za to także dodatkowe przedmioty do odebrania w grze, a proces logowania na konsolach opisujemy na tej stronie.

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie nasze zapisy zostaną przeniesione - jedynie ostatni zapis ręczny, ostatni autozapis i ostatni punkt kontrolny. Oznacza to, że jeśli wykonaliśmy ręczne zapisy na wcześniejszych etapach gry i będziemy chcieli do nich wrócić, to niestety nie mamy takiej możliwości.

Przenoszenie zapisów nie wymaga od nas żadnych dodatkowych czynności, oprócz tego, co przedstawiliśmy wyżej. Kończąc grę przykładowo na komputerze i zasiadając do konsoli, automatycznie zobaczymy nasz ostatni save na nowej platformie. Zsynchronizowane zapisy oznaczone są ikoną chmury.

Zobacz także: Wiedźmin 3 next-gen - wszystkie nowości, zadania, zbroje

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także