Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 next-gen - czy można cofnąć aktualizację gry

Przywracanie starszej wersji na komputerach.

Gra Wiedźmin 3 po aktualizacji do wersji next-gen, nazywanego tez Edycją Kompletną, może powodować problemy z działaniem na komputerach PC. Na tej stronie wyjaśniamy, czy można cofnąć grę do starszej wersji.


Na tej stronie:


Jak cofnąć aktualizację gry

Obecnie wydanie sprzed aktualizacji next-gen można przywrócić, jeśli posiadamy grę zakupioną w sklepie Steam lub GOG.

W przypadku wydania GOG należy kliknąć prawym klawiszem myszy w ikonę gry i wybrać Zarządzanie aktualizacją, a potem Konfiguruj. Następnie w zakładce Kanały Beta wybieramy Classic. Warto również odznaczyć opcję Automatycznie aktualizuj do najnowszej wersji.

Na platformie Steam proces wygląda bardzo podobnie. Klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę gry w naszej bibliotece i wybieramy „Właściwości”. Następnie przechodzimy do zakładki Beta, wybierając opcję Classic.


Przywracanie zapisów do starszej wersji

Cofnięcie gry do starszej wersji rodzi jednak jeden problem, mianowicie możemy utracić dostęp do naszych ostatnich zapisów gry - jeśli wczytaliśmy je po wykonaniu aktualizacji do wydania next-gen, to prawdopodobnie zostały one przystosowane do działania z wersją 4.00 tytułu. W takim wypadku nie będziemy mogli ich wczytać na grze zamienionej w wydanie „Classic”.

Istnieje jednak nieoficjalny sposób, aby gra widziała nowsze zapisy jako zgodne ze starszą wersją. Należy jednak zaznaczyć, że wymaga to modyfikacji danych wewnątrz pliku zapisu i dlatego nie zalecamy wykonywania opisywanej procedury mniej wprawnym graczom. Trzeba też dodać, że tego typu operacje mogą potencjalnie nawet doprowadzić do uszkodzenia pliku.

Jeśli jednak zdecydujemy się jednak przeprowadzić tego typu modyfikację, to należy postępować zgodnie z poniższym materiałem wideo, jedynie zamiast zamiany wartości z przedstawionych 13 na 12, to liczbę 17 zastępujemy 13.

Po zapisaniu zmian trzeba również przed pierwszym uruchomieniem gry tymczasowo rozłączyć komputer z internetem, aby Steam lub GOG nie nadpisały ponownie pliku kopią w chmurze.

Zobacz także: Wiedźmin 3 next-gen - wszystkie nowości, zadania, zbroje

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Read this next