Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 2 ukazał się 10 lat temu

Urodziny sequela.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów obchodzi 10 urodziny. Gra zadebiutowała 17 maja 2011 roku na PC. Dopiero po roku trafiła także na konsolę Xbox 360. Dziś można ją też uruchomić na nowszych platformach Microsoftu we wstecznej kompatybilności.

O rocznicy wspomnieli twórcy na oficjalnym profilu serii na Facebooku.

Fabuła Wiedźmina 2 jest mniej osobista, a bardziej polityczna niż w Dzikim Gonie. Historia rozpoczyna się od fałszywych oskarżeń przeciwko Geraltowi za rzekome zamordowanie króla Foltesta. Biały Wilk musi odnaleźć prawdziwego zabójcę.

Wiele wątków i postaci pojawia się później w części trzeciej, kształtując świat. Podczas przygody dokonujemy kilku ważnych wyborów, a także wiele nieco mniej istotnych dla ogólnego rozwoju wydarzeń - choć znaczących w danej chwili.

Zabójcy królów było grą liniową, bez otwartego świata. Choć oferowało kilka większych obszarów, to pod względem struktury i eksploracji rozwijał po prostu rozwiązania z pierwszej części. CD Projekt Red nie stworzyło żadnych fabularnych dodatków do Wiedźmina 2.

Gra spotkała się z dużym uznaniem graczy i recenzentów, choć nie zachwyciła w takim stopniu, jak Wiedźmin 3. Chwalono przede wszystkim scenariusz, postacie i dostępne wybory kształtujące historię.

O autorze

Komentarze