Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wasteland 3 - postać: cechy

Odblokowywanie umiejętności pasywnych postaci.

Prócz rozwoju atrybutów i umiejętności, a także wyboru dziwactwa, każda postać w Wasteland 3 odblokować może szereg cech, które oferują potężne premie do konkretnych umiejętności. W tym poradniku wyjaśniamy jak działają cechy i jak je odblokować.

Cechy w Wasteland 3 to odpowiednik talentów czy atutów z innych gier RPG. To nic innego jak zdolności pasywne, które w większości sytuacji powiązane są z daną umiejętnością postaci. By podejrzeć dostępne cechy, naciśnij klawisz I i wejdź w zakładkę Cechy (1).

Cechy odblokowywać możesz w oparciu o punkty (2) - każda postać otrzymuje po 1 punkcie co 3 poziomy doświadczenia. Nie licząc kilku cech bez umiejętności (3), które odblokować może każda postać, większość z nich powiązana jest z daną umiejętnością - jak Broń automatyczna (4).

Oznacza to, że konieczny jest rozwój konkretnej umiejętności, by zyskać dostęp do cechy, a później, z pomocą wspomnianych punktów, ją odblokować. Dla przykładu, cecha Najpierw strzelaj, później pytaj (5) wymaga 10 poziomu w umiejętności Broń automatyczna.

Gdy rozwiniesz umiejętność do tego poziomu, zyskasz dostęp do cechy - a po zainwestowaniu w nią punktu odblokujesz ją, by postać mogła czerpać z niej korzyści. Nie ma też konieczności odblokowywania cech poprzedzających - możesz wybierać je w dowolnej kolejności.

Zastanów się bardzo dobrze zanim postanowisz zainwestować punkt w odblokowanie cechy. Dają one potężne premie, jednak wiążą się z korzystaniem z konkretnego ekwipunku bądź działają w określonych warunkach.

Następnie: Wasteland 3 - postać: dziwactwa

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - postać: umiejętności

Komentarze