Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wargaming, Stardock, Rebellion zainteresowane przejęciem licencji Atari

Total Annihilation wróci w ręce Chrisa Taylora?

Studia Wargaming, Stardock i Rebellion wymienia się wśród chętnych na przejęcie licencji należących do Atari. Licytacja odbędzie się 24 lipca.

Białoruskie studio odpowiedzialne za World of Tanks jest zainteresowane strategiami Master of Orion oraz Total Annihilation. Druga propozycja jest o tyle interesująca, że Wargaming przejęło niedawno Gas Powered Games, w którym pracuje Chris Taylor, jeden z twórców gry.

Rebellion Interactive (Sniper Elite) jest pierwsze w kolejce po serię Battlezone - symulator futurystycznego czołgu, wydawany początkowo na automatach, a później także na konsolach.

Licencją na Star Control interesuje się studio Stardock Systems (Sins of a Solar Empire). Seria zaczynała jako prosta kosmiczna strzelanka, by przekształcić się w strategię.

O aukcji Atari pisaliśmy już w maju. Amerykańska firma złożyła w sądzie wniosek o bankructwo. Licencję Total Annihilation wyceniono na 250 tys. dol., ale nabyć można też Rollercoaster Tycoon czy serię Test Drive. Borykający się z problemami wydawca liczy na 22,2 mln dol. zysków.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze