Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warframe pojawi się na Xbox One, jeżeli Microsoft zapewni odpowiednie warunki

Deweloperzy nie popierają obecnego stosunku firmy do twórców niezależnych.

Strzelanina Warframe może, teoretycznie, pojawić się na Xbox One. Twórcy ze studia Digital Extremes uzależniają jednak publikację od tego, czy Microsoft stworzy odpowiednie warunki dla niezależnego zespołu.

„Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Warframe na Xbox One, ale piłka jest po stronie Microsoftu. Chodzi o politykę dopuszczania na konsolę tytułów od niezależnych deweloperów, niezwiązanych z dużym wydawcą” - napisał Meridith Braun, wiceprezydent Digital Extremes w oświadczeniu przesłanym serwisowi OXM.

Twórcy Warframe odwołują się do obecnej polityki producenta konsol Xbox, która nie pozwala niezależnym studiom na publikowanie gier na Xbox Live bez udziału wydawcy. Odmienne podejście mają firmy takie jak Nintendo czy Sony.

Warframe jest darmową strzelaniną science-fiction stawiającą w centrum kooperację. Obecnie dostępna jest na PC, ma ukazać się na PlayStation 4 po premierze konsoli.

Warframe - Trailer

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze