Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Starfield możesz podrywać tylko współpracowników

Jedynie cztery postacie otrzymają pełne opcje romansu.

Todd Howard ze studia Bethesda ujawnił, że w nadchodzącym Starfield jedynie cztery postacie będą miały rozbudowane serie zadań oraz opcje romansu. Co ciekawe, wszyscy ci bohaterowie będą współpracownikami naszej postaci z organizacji Constellation.

Deweloper ujawnił informację podczas niedawnego występu w odcinku podcastu Kinda Funny Games. „Czwórka głównych towarzyszy z Constellation obsługuje pełne serie zadań dla nich i romans” - powiedział deweloper, odpowiadając na przeczytane przez prowadzącego pytanie od widza. Zaraz potem na kolejne pytanie, dotyczące tego, czy można mieć załogę statku składającą się tylko z robotów, Howard odpowiedział, że „technicznie jest to możliwe”.

Ograniczenie opcji romansu jedynie do czterech postaci blisko związanych z naszym awatarem jest dość nietypowym rozwiązaniem, jak na gry Bethesdy. W Fallout 4 mieliśmy do wyboru aż osiem postaci, z którymi mogliśmy nawiązać bliższe relacje, a każda wywodziła się z dość odmiennego środowiska i związana była z inną frakcją w świecie gry.

Przypomnijmy, że podczas tego samego wywiadu Todd Howard ujawnił także, że tylko 10 procent z ponad tysiąca planet będzie zawierać jakiekolwiek formy życia, a do poruszania się po ich powierzchni użyjemy głównie naszych nóg oraz możliwego do ulepszania plecaka odrzutowego. Producent podzielił się także informacjami o wsparciu dla modów.

Według Howarda, Starfield będzie „rajem dla moderów”. Zaznaczył, że Bethesda doskonale zna społeczność twórców, jaka zawiązała się wokół ich gier i także tym razem studio planuje dostarczenie hobbystom rozbudowanych narzędzi deweloperskich, aby mogli wykazać się kreatywnością. Przyznał, że oczekuje od fanów stworzenia rzeczy, „których nie może sobie nawet wyobrazić”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze