Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield będzie miał długie życie. To „raj dla moderów”

Tak twierdzi Todd Howard.

Todd Howard z Bethesdy zapewnił, że Starfield będzie prawdziwym „rajem dla moderów”. Producent gry uważa, że wsparcie dla twórczości fanów jest „częścią DNA” studia i chcą zapewnić hobbystom wszelkie narzędzia, jakich mogą potrzebować.

„Myślę, że Starfield będzie czymś w rodzaju raju dla moderów. To część naszego DNA. Tworzymy gry od ponad 20 lat i mamy społeczność wokół siebie. Robimy tradycyjnie gry single player, a ludzie wciąż modują nasze gry i grają w nie, więc robimy w tym kierunku sporo rzeczy” - tłumaczył Howard w ostatnim odcinku podcastu Kinda Funny Games.

„To ważne dla nas, żeby nie tylko umożliwiać modowanie, ale uczestniczyć w nim - żeby modowanie było dla ludzi proste, aby to mogło być nie tylko ich hobby, ale też kariera. Mamy w tej kwestii dużo sukcesów. Tak więc nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak ludzie robią ze Starfieldem rzeczy, których nie mogę sobie nawet wyobrazić” - dodaje deweloper, zapewne mając na myśli możliwość sprzedawania modów poprzez moduł Creation Club.

Słowa twórcy spotkały się z bardzo ciepłą reakcją ze strony fanów Bethesdy. „Już nie mogę się doczekać, żeby wrócić do tej gry za pięć lat i zobaczyć wszystkie planety kompletnie przemodelowane, gigantyczne nowe miasta, miasta w kosmosie czy różne kosmiczne dziwadła” - pisze internauta o pseudonimie 1daytogether w dziale Reddita poświęconym Starfieldowi.

Niech żyje Bethesda, nawet jeśli czasem coś spieprzą. Przysięgam, są ostatnią porządną firmą w branży” - pisze Rat_Salat. „Chciałbym, żeby elementy statku odpowiadały popularnym statkom ze Science Fiction. Będziemy mogli stworzyć Bebopa z Cowboy Bebop, Slave-1 Jango Fetta albo Firefly... ale żeby też się dało je łączyć we własne złomy” - wyraża swoje nadzieje MrKain.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze