Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve dodaje zabezpieczenia Captcha podczas wymiany przedmiotów na Steamie

Nie wszyscy są zadowoleni.

Valve rozbudowało system wymiany przedmiotów na Steamie o moduł Captcha, by zabezpieczyć użytkowników przez próbami oszustwa.

Wyspecjalizowane programy malware mogą spowodować, że zainfekowany komputer automatycznie przeprowadzi transakcję, transferując przedmioty z naszego konta.

Konieczność potwierdzenia swojej tożsamości w systemie Captcha ma spowodować, że takie „wymiany” przedmiotów nie będą możliwe. Zastosowany moduł to reCAPTCHA, rozwijany przez firmę Google.

John Cook z Valve przyznał, że takie rozwiązanie może sprawiać graczom trochę kłopotów, ale ostatecznie okaże się być przydatne.

„Wiem, że to nieco kłopotliwe” - napisał. „Nie chcemy utrudniać wymiany przedmiotów, ale spodziewamy się, że w ten sposób w znaczący sposób pomożemy użytkownikom, którzy przez malware tracą swoje przedmioty.

Część graczy na Steamie jest jednak niezadowolona z dodatkowego utrudnienia i - nie obawiając się wirusów - prosi o możliwość wyłączenia Captcha.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dota 2

PC, Mac

Team Fortress 2

PS3, Xbox 360, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze