Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Użytkownicy GOG pomogli stworzyć postać w Divinity: Original Sin 2

Plus: filmy o walce i dwóch bohaterach.

Studio Larian opublikowało nowe materiały poświęcone Dvinity: Original Sin 2. Jeden z filmów przedstawia Eithne - postać stworzoną we współpracy ze społecznością GOG.com.

W październiku 2015 roku ogłoszono konkurs, w którym klienci cyfrowego sklepu mieli zaprojektować bohatera lub bohaterkę na potrzeby produkcji.

Spośród nadesłanych przez użytkowników propozycji wybrano trzy, które następnie poddano głosowaniu. Z wynikiem 59 procent wygrała Eithne - nieumarła bibliotekarka, handlująca rzadką i tajemniczą wiedzą.

Postać otrzymała oczywiście własną historię do odkrycia podczas zabawy. Ożywiona kobieta zleci graczom określone zadania do wykonania, co zresztą sugeruje opublikowany zwiastun.

Autorzy Divinity: Original Sin 2 udostępnili też trzy inne filmy. Pierwszy przybliża system walki - podobnie jak w poprzedniej części, starcia rozegrają się w turach. Nie obejdzie się także bez stosowania zróżnicowanych umiejętności poszczególnych członków drużyny.

Pozostałe nagrania prezentują dwie predefiniowane postacie, którymi będziemy mogli pokierować - wygnanego i pozbawionego praw do tronu jaszczurzego księcia o nazwie The Red Prince oraz opanowaną przez demony ludzką kobietę Lohse.

Poza wymienionymi, twórcy przygotowali jeszcze czwórkę innych śmiałków. Warto zaznaczyć, że w trakcie rozgrywki pojawi się opcja dołączenia do zespołu podopiecznych, w których się ostatecznie nie wcielimy.

Akcję produkcji osadzono tysiące lat po wydarzeniach przedstawionych w Divinity: Original Sin z 2014 roku. Kierując własnym bohaterem, wpłyniemy na losy fantastycznego świata, decydując między innymi o tym, kto zostanie następnym bogiem Rivellon.

Kampanię fabularną można przejść maksymalnie z trójką znajomych w trybie kooperacji. Do tego tryb PvP, w którym na specjalnych arenach walczymy z innymi.

Divinity: Original Sin 2 zadebiutuje 14 września na PC. Wczesna wersja tytułu dostępna jest na Steamie w ramach programu Early Access.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze