Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Urocza maskotka PS5 może powrócić. Sony ma pracować nad nową grą z Astro Botem

Od studia Team Asobi.

Według nieoficjalnych doniesień deweloper Team Asobi pracuje nad nową grą z Astro Botem, czyli uroczą maskotką PlayStation 5. Oferty pracy studia sugerują, że może to być „największa jak dotąd” produkcja w historii firmy.

Jak informuje serwis VGC, informacje pochodzą od znanego dziennikarza Jeffa Grubba, który wcześniej dostarczał wiarygodnych przecieków z branży gier. „Słyszałem, że może dostaniemy w tym roku grę z Astro. Jeśli tak się stanie, to ja będę się bardzo cieszył. Rozumiem, że Sony nie uważa tego za dużą markę, przynajmniej na razie, ale mam nadzieję, że kiedyś naprawdę stanie się dużą franczyzą” - powiedział dziennikarz w nowym odcinku swojego podcastu.

Dwa lata temu Team Asobi, studio odpowiedzialne za dwie poprzednie gry z Astro Botem, zasugerowało w opublikowanych ofertach pracy, że pracuje obecnie nad nową grą akcji w 3D i będzie to „największy jak dotąd” projekt japońskiego dewelopera. Nowa „pełnoprawna” gra z uroczym robotem z pewnością ucieszyłaby wielu fanów postaci.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że bohater zadebiutował w 2018 roku za sprawą gry Astro Bot: Rescue Mission na PlayStation VR. Tytuł łączył elementy klasycznej trójwymiarowej platformówki z możliwościami, jakie dawały gogle wirtualnej rzeczywistości oraz możliwości ruchowe kontrolera DualShock 4. Produkcja zebrała bardzo pozytywne oceny wśród graczy i krytyków, utrzymując według agregatora Metacritic średnie noty w wysokości 90 punktów na 100.

Robocik powrócił dwa lata później w Astro’s Playroom, czyli darmowej produkcji preinstalowanej na każdej konsoli PS5. Krótki tytuł miał pełnić funkcję prostego dema technologicznego prezentującego możliwości nowego kontrolera Dual Sense, jednak także został doceniony jako po prostu wysokiej jakości i przyjemna platformówka.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze