Skip to main content

Twórcy Wasteland zarejestrowali tytuły Van Buren oraz Meantime

Nazwa znana fanom Fallouta.

Wasteland 2 jest już po premierze, prace nad Torment: Tides of Numenera trwają, a studio inXile Entertainment zdaje się spoglądać w przyszłość.

Screenshot z anulowanego Van Buren

Serwis RPG Codex dostrzegł dwie nazwy zarejestrowane przez firmę Roxy Friday, należącą do Briana Fargo - współzałożyciela inXile.

Wśród tytułów znalazło się między innymi Meantime. Ta produkcja opowiadała o podróżach w czasie i rozwijana była w latach 80. przez Interplay, jako następna pierwszego Wasteland. Czyżby deweloperzy planowali wskrzeszenie tego pomysłu?

Druga interesująca nazwa to Van Buren, ekscytująca zwłaszcza fanów Fallouta. Van Buren to roboczy tytuł projektu, który miał być trzecią częścią tej serii RPG od studia Black Isle, zanim Interplay zbankrutowało. Kilka screenshotów z prac ujawniono lata temu, a fani do dzisiaj zastanawiają się, jak mogła wyglądać pełna wersja.

Czy inXile przygotuje duchowego następcę serii Fallout pod nazwą Van Buren? Nie wiadomo, ale ostatnio potwierdzono, że w planach jest powrót kolejnej popularnej serii z przeszłości.

Eurogamer poprosił Fargo o komentarz, na co deweloper odparł: „według mnie na pewno brzmi to jak interesujące pomysły”.

Read this next