Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio inXile szykuje powrót kolejnej klasycznej serii gier RPG

Baldur czy Bard?

Studio inXile entertainment zakończyło niedawno prace nad Wasteland 2 i kontynuuje rozwój Torment: Tides of Numenera, ale wiele wskazuje na to, że deweloperzy mają w planach powrót kolejnej klasycznej serii gier RPG.

Ostatnia odsłona Bard's Tale stawiała bardziej na akcję

W najnowszej notce do użytkowników serwisu Kickstarter, szef projektu Chris Keenan zapewnił, że następne miesiące pochłoną kolejne poprawki do Wasteland 2, w tym gruntowne balansowanie poziomu trudności. Jest jednak coś jeszcze.

„Kolejna gra RPG, której fani intensywnie domagają się od nas od jakiegoś czasu” - dodał deweloper. „Jesteśmy we wczesnej fazie procesu produkcyjnego, ale w przyszłym roku ujawnimy więcej szczegółów.”

Rozważając kierunek prac, warto przyjrzeć się katalogowi inXile entertainment, a także Black Isle i Interplay, skąd mogą czerpać twórcy.

Jak sugeruje serwis RPS, bezpiecznym wyborem wydaje się być seria Bard's Tale, nieaktywna od 2004 roku. Ten cykl gier w świecie fantasy stawiał na humorystyczną atmosferę i przygody tytułowego barda.

Inna opcja to kontynuacja Hunted: The Demon's Forge z 2011 roku, ale ta produkcja została raczej chłodno przyjęta, a licencję nadal posiada zapewne Bethesda Softworks.

Idąc dalej, spekulować można o ewentualnym duchowym następcy Baldur's Gate, ale nad nową odsłoną tego cyklu pracuje podobno Beamdog/Overhaul Games, odpowiedzialne ostatnio za odświeżone wersje BG1 i 2. Możliwe, że doczekamy się jakieś formy kooperacji.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze