Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy tajemniczego Abandoned po raz kolejny opóźnili pokaz gry

Zwiastun pojawi się dopiero w sierpniu.

Wczoraj na PS5 miała pojawić się aplikacja, która w czasie rzeczywistym odtworzyłaby zwiastun Abandoned - tajemniczej gry od niezależnego Blue Box Game. Twórcy jednak opóźnili debiut programu na sierpień.

W nagraniu opublikowanym na Twitterze szef studia, a zarazem reżyser projektu - Hasan Kahraman - wyjaśnił, że powodem przesunięcia są wykryte w ostatnim momencie błędy oraz problemy związane z lokalizacją.

Według dewelopera, aplikacja ukaże się w sierpniu - ma nadzieję, że do przyszłego miesiąca twórcom uda się rozwiązać problemy, by zapewnić graczom „solidne pierwsze wrażenie” z tytułu. Podkreślił, że chce spełnić oczekiwania pracowników Blue Box Game nim pokaże produkcję publicznie.

To jednak nie pierwsze opóźnienie programu, służącego do uruchomienia trailera. Pierwotnie miał ukazać się w miniony wtorek, ale dzień wcześniej poinformowano, że pojawi się trzy dni później - właśnie 25 czerwca.

Kolejne zamieszanie wokół Abandoned podgrzewa spekulacje internautów, którzy podejrzewają, że tajemnicza gra może być nową odsłoną Silent Hill lub projektem przygotowywanym przez Hideo Kojimę. W nowym nagraniu Kahraman przyznaje, że ostatnie tygodnie były stresujące dla członków studia - zapewne przez konieczność komentowania teorii fanów.

Nadmienić należy, że choć Blue Box Game zaprezentowało już teaser gry, w rzeczywistości materiał nie prezentował właściwej produkcji - wideo stworzono z ogólnodostępnych elementów graficznych silnika Unreal Engine.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze