Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy nieuczciwego oprogramowania muszą zapłacić Blizzardowi 7 mln dol.

Koniec z botami automatyzującymi grę.

Firma Ceiling Fan Software, zajmująca się produkcją tzw. botów, czyli oprogramowania automatyzującego grę, musi zapłacić Blizzardowi 7 mln dol. odszkodowania.

Kieszonkowy Gnom stracił pracę

Pozew złożono w grudniu 2011 roku. Twórcy popularnych botów do World of Warcraft, takich jak Shadow Bot i Pocket Gnome, zostali także zmuszeni do zakończenia nieuczciwej w oczach sądu działalności.

„Przez ponad dwa lata walczyliśmy w sądzie z Blizzard Entertainment, chcąc zapewnić sobie możliwość działalności, ale także umożliwić użytkownikom WoW zabawę w preferowany przez siebie sposób” - napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie Ceiling Fan Software. „Przegraliśmy proces w Kalifornii i zostaliśmy zmuszeni zakończyć działalność.”

Firma prosi także fanów o pomoc w zebraniu pieniędzy potrzebnych na pokrycie kosztów sądowych.

To nie pierwszy razy, gdy Blizzard walczy z nieuczciwym oprogramowaniem. W 2010 roku wygrał sprawę przeciwko twórcom popularnego bota Glider. Tymczasem bez przeszkód funkcjonuje niemiecka firma Bossland, oferująca boty do World of Warcraft, ale także do Diablo 3, World of Tanks czy Star Wars: The Old Republic.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

World of Warcraft

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze