Skip to main content

Twórcy Gods Will Be Watching zbierają fundusze na rozszerzoną wersję gry

AKTUALIZACJA: Cel kampanii został osiągnięty, otrzymamy nowy tryb rozgrywki.

Aktualizacja: Skromna kampania na Indiegogo zakończyła się sukcesem - cel na poziomie 8 tys. euro przekroczono w 78 godzin.

Twórcy zebrali już ponad 10 tys. euro, co oznacza, że odblokowano jeden z celów dodatkowych - tryb rozgrywki New Game+, ze zwiększonym poziomem trudności, w którym całą grę musimy przejść za jednym podejściem.

*

Oryginalna wiadomość: Nietypowy, minimalistyczny symulator przetrwania w trudnych warunkach - Gods Will Be Watching - pojawił się w serwisie Indiegogo.

Pierwsza wersja gry powstała podczas imprezy Ludum Dare, która oferuje deweloperom z całego świata 48 godzin na stworzenie interesującej produkcji. Twórcy z hiszpańskiego studia Deconstructeam dostrzegli potencjał swojej pracy, poszukują więc 8 tys. euro na doszlifowanie konceptu. W chwili pisania wiadomości cel jest już niemal osiągnięty.

Gra opowiada o grupie naukowców, którzy wylądowali na wrogiej planecie, gdzieś w 2257 roku, w nadziei na odnalezienie leku na tajemniczy wirus - Medusa. Po ataku terrorystów muszą przetrwać przez 40 dni w niesprzyjających warunkach.

Wcielamy się w kapitana, który w ramach określonej puli punktów akcji musi upewnić się, że załoga doczeka na ratunek. Decydujemy czy np.: naprawić radio, zapolować, wyprodukować lekarstwa czy rozpalić ogień. Ważne jest także dbanie o zmniejszające się zasoby amunicji i żywności.

Zobacz na YouTube

W rozszerzonej wersji gry znajdziemy sześć scenariuszy - w oryginale był tylko jeden. Twórcy obiecują połączenie poszczególnych historii spójną fabułą oraz wprowadzenie większej liczbę dylematów moralnych. Bohaterowie niezależni otrzymają system „empatii”, dzięki któremu będą reagować na nasze decyzje i poczynania.

Kampania w Indiegogo zakończy się 15 sierpnia. Cele rozszerzone, które najpewniej zostaną odblokowane, obejmują dodatkowe przerywniki filmowe, angaż aktorów i DLC.

Premierę zaplanowano na luty przyszłego roku. Za wersję PC, Mac i Linux należy wpłacić 8 euro (ok. 34 zł), a 15 euro (ok. 64 zł) zagwarantuje także kopię na iOS i Androida.

W oryginalną wersję Gods Will Be Watching można zagrać za darmo na oficjalnej stronie studia.

Read this next