Skip to main content

Twórcy Elden Ring proszą graczy, aby nie spoilowali innym zawartości dodatku

Niektórzy chcą rozpocząć grę „tylko z własną determinacją i czystym umysłem”.

Deweloperzy ze studia FromSoftware opublikowali w mediach społecznościowych prośbę do graczy, aby powstrzymali się od ujawniania zawartości dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring. Wszystko to w trosce o osoby, które chcą podejść do gry „tylko z własną determinacją i czystym umysłem”.

Witajcie Zmatowieńcy! Wraz z premierą dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring prosimy o ostrożność, aby nie zaspoilować nic osobom, które chcą wedrzeć się do Królestwa Cieni uzbrojeni jedynie we własną determinację i z czystym umysłem. Serdecznie dziękujemy” - czytamy w wiadomości opublikowanej przez oficjalne konto gry na platformie X (dawniej Twitter).

Ogłoszenie zapewne opublikowano jako odpowiedź na krążące od jakiegoś czasu po sieci spoilery. Wśród nich złośliwi bądź nieostrożni gracze zdradzali m.in. fragmenty fabuły rozszerzenia, jak również walk z bossami, pozbawiając innych elementu zaskoczenia, jaki przyszykowali twórcy z FromSoftware.

Przypomnijmy, że dodatek Shadow of the Erdtree zadebiutuje już za kilka dni, 21 czerwca. W ramach fabuły rozszerzenia trafimy do całkowicie nowej krainy, znanej jako Królestwo Cieni, w której poszukiwać będziemy zaginionego półboga Miquelli Łagodnego, a pomogą nam w tym równie wierni co ekscentryczni wyznawcy bóstwa. Jednocześnie będziemy starali się powstrzymać nowe zagrożenie dla Ziem Pomiędzy, jakim jest groźny mag Messmer Palownik.

Jednak nawet jeśli nie planujemy na razie kupować dodatku, to już w czwartek twórcy opublikują specjalny patch premierowy, który wprowadza nowości także do podstawowej wersji gry. Mowa tu m.in. o usprawnionym segregowaniu przedmiotów w ekwipunku, możliwości łatwiejszego zarządzania pulami przyzwania w trybie multiplayer, a także nowych fryzurach do wykorzystania w kreatorze postaci. W ramach wdrażania łatki 20 czerwca w godzinach od 9:00 do 12:00 czasu polskiego serwery gry pozostaną niedostępne.

Zobacz także