Skip to main content

Premierowy patch do Shadow of The Erdtree przyniesie też sporo nowości do bazowego Elden Ringa

Twórcy podali szczegóły.

Wygląda na to, że premiery dodatku Shadow of The Erdtree do Elden Ring powinny wyczekiwać nie tylko osoby, które zdecydowały się na zakup DLC. Twórcy ze studia FromSoftware poinformowali, że premierowy patch rozszerzenia wprowadzi sporo nowości także dla bazowej kampanii.

Aktualizacja bazowej gry Elden Ring i jednocześnie premierowy patch Shadow of The Erdtree zostanie wprowadzony 20 czerwca. Ta aktualizacja przyniesie naprawę błędów, poprawki balansu oraz nieco nowych funkcji” - napisali twórcy w mediach społecznościowych. Jednocześnie ogłoszono, że w tym dniu w godzinach od 9:00 do 12:00 czasu polskiego zostanie przeprowadzona aktualizacja serwerów, wobec czego rozgrywka online nie będzie dostępna.

Jeśli natomiast chodzi o nowości, to te dotknęły przede wszystkim ekwipunku. Najnowsze zebrane przedmioty zostaną oznaczone w plecaku ikoną małego wykrzyknika, dodatkowo pojawiając się w nowej zakładce „Najnowsze przedmioty”. Dzięki temu łatwo będziemy mogli uzyskać dostęp do świeżo zdobytych obiektów.

Zmiany zostaną wprowadzone też do Pul Przyzwania. Od teraz aktywne Pule Przyzwania będą mogły zostać przeniesione do trybu Nowej Gry+. Uzyskamy także możliwość włączania i wyłączania wybranych Pul Przyzwania w nowym menu Funkcji Mapy. „Tylko aktywne Pule Przyzwania zostaną wybrane, kiedy używasz Małego Złotego Wizerunku” - tłumaczą twórcy.

Na koniec natomiast gracze dostaną dostęp do pięciu nowych fryzur. Z tych będzie można skorzystać zarówno podczas tworzenia nowej postaci, używania Zachmurzonego Lustra w Twierdzy Okrągłego Stołu, jak i korzystając z możliwości „odrodzenia” postaci, jaką oferuje Królowa Rennala.

Jednocześnie deweloperzy zauważają, że to nie koniec niespodzianek, a pełną listę zmian i nowości wprowadzanych przez najnowszą łatkę poznamy bliżej premiery aktualizacji i dodatku, czyli już pod koniec przyszłego tygodnia.

Zobacz także