Skip to main content

Twórca Breaking Bad potwierdza, że pracuje nad serialem SF

Tym razem bohater nie będzie miał wątpliwej moralności.

Twórca „Breaking Bad” potwierdził wcześniejsze doniesienia, że pracuje nad serialem w klimatach Science-Fiction. Ujawnił też kilka nowych szczegółów, na temat powstającej produkcji.

Jak informuje serwis Gamespot, Vince Gilligan - czyli ator „Breaking Bad” oraz “Better Call Saul” - potwierdził, że będzie tworzył nowy serial, niezwiązany z poprzednimi seriami. Dodał również, że tym razem fabuła nie skupi się na postaci o wątpliwej moralności.

- Serial skupia się na kimś, kto ma trochę problemów, ma parę trudnych cech, ale generalnie próbuje być heroiczny. Jestem trochę nieśmiały w opowiadaniu o tym - powiedział reżyser w programie The Rich Eisen Show. Dodał również, że gatunek nowego projektu można nazwać Sci-Fi, ale lepszym określeniem byłaby „alegoria”.

Jeśli chodzi o potencjalne kontynuacje przygód Waltera White’a oraz jego sojuszników i wrogów, to Gilligan stwierdził, że wyznaje zasadę „nigdy nie mów nigdy” i być może powróci kiedyś do wykreowanego na potrzeby serialu uniwersum. Nowa produkcji znowu powstaje pod skrzydłami wytwórni Sony Pictures.

Zobacz także