Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Breaking Bad pracuje nad serialem w stylu „Archiwum X”

Będzie tajemniczo.

Twórca „Breaking Bad” - Vince Gilligan - pracuje nad nowym serialem, który będzie najwyraźniej znacznie odbiegał od kończącego się „Zadzwoń do Saula”. Projekt porównywany jest bowiem do słynnych „Archiwum X” i „Strefy mroku”.

Filmowiec już wcześniej potwierdzał, że zajmuje się „czymś znacznie innym” od ostatnich dokonań. Źródłem nowych doniesień jest świetnie poinformowany serwis Deadline. Wytwórnią jest podobno Sony Pictures TV, a całość „eksploruje podobne tematy” co „Archiwum X”.

Akcja toczy się rzekomo „w naszym świecie, ale w zmodyfikowanym wydaniu, „koncentrując się na ludziach i humanizmie w niespodziewany, zaskakujący sposób”. Projekt jest zaplanowany na kilka sezonów, opowiadających jedną, większą historię. Nie zabraknie też charakterystycznego dla Gilligana „połączenia dramatu i humoru”.

Prace jeszcze nie ruszyły, ponieważ filmowiec rusza dopiero w tournée w poszukiwaniu zainteresowanych stacji i platform. Chętnych już teraz jest podobno niemal dziesięć. Możliwe więc, że nie będzie to telewizja AMC, dotychczasowy dom twórcy.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze