Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Divinity: Original Sin 2 przypomina o premierze

Przegląd funkcji.

Już dziś wieczorem Divinity: Original Sin 2 opuści program Early Access na Steamie i zadebiutuje w pełnej wersji. Twórcy opublikowali nowy trailer, z przeglądem najważniejszych funkcji gry.

Zaczynamy od spojrzenia na imponującą oprawę i „zapomniany przez bogów świat”, w którym to właśnie gracz - przy odrobinie ciężkiej pracy - stanie się następnym bóstwem.

Zagramy także jako nieumarły

Najpierw musimy jednak stworzyć postać, wybierając spośród kilku ras i klas postaci, wliczając w to elfiego kanibala czy nieumarłego krasnoluda. Jest też sześć przygotowanych przez deweloperów archetypów, z własnymi opowieściami i talentami - dostępnych także jako towarzysze w kampanii.

Jest też system rzemiosła, do tworzenia potężnych elementów wyposażenia - lub pizzy. Jeśli nie chcemy bazować na turowym systemie walki, zawsze możemy spróbować perswazji, o ile wybraliśmy wcześniej odpowiednie cechy.

Podczas potyczek bardzo ważne jest wykorzystanie elementów otoczenia, a jedną z nowości jest tryb sieciowej rywalizacji. Do tego opcja rozgrywki jako Mistrz Gry, pozwalająca stworzyć własne kampanie dla naszych znajomych.

Akcję produkcji osadzono tysiące lat po wydarzeniach przedstawionych w Divinity: Original Sin z 2014 roku. Kierując własnym bohaterem, wpłyniemy na losy fantastycznego świata, decydując między innymi o tym, kto zostanie następnym bogiem Rivellon.

Pełna wersja Divinity: Original Sin 2 debiutuje dzisiaj tylko na PC. W planach na przyszłość są jeszcze odsłony konsolowe.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze