Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Novelist ukaże się 10 grudnia

Niezależna gra przygodowa o ciężkim połączeniu pracy zawodowej i potrzeb rodziny.

W przyszłym tygodniu - 10 grudnia - na Steamie zadebiutuje The Novelist, niezależna gra przygodowa od Kenta Hudson, byłego pracownika 2K Marin, współtwórcy sukcesów między innymi BioShock 2.

Gra w dniu premiery wyceniona będzie na 15 dol. (ok. 47 zł), następnie kwota wzrośnie do 20 dol. (ok. 62 zł). Tytuł dostępny będzie także na oficjalnej stronie, gdzie za zakup otrzymamy także ścieżkę dźwiękową. Twórca przygotował wersje PC i Mac.

The Novelist opowiada o zmaganiach tytułowego pisarza z życiem codziennym i ciężkim połączeniu pracy zawodowej i potrzeb rodziny.

Dom, do którego przybywa pisarz Don Kaplan zamieszkuje także duch, kierowany przez gracza. Niewidzialna istota stara się pomóc autorowi w napisaniu arcydzieła, jednocześnie upewniając się, że Kaplan nie zaniedbuje reszty rodziny.

Aby osiągnąć cel, możemy podsłuchiwać rozmowy, czytać w myślach, badać wspomnienia i wpływać na życie innych postaci. Domownicy potrafią jednak wyczuć obecność ducha, dlatego musimy działać z pewnej odległości i pozostać ukrytym.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze