Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„The Last of Us” z kolejnym rekordem oglądalności. Serial przebił „Ród smoka”

Finał obejrzało ponad 8 milionów widzów.

Ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu „The Last of Us” zgromadził największą widownię spośród wszystkich epizodów. Co więcej, produkcja przebiła pod względem średniej oglądalności „Ród smoka”, będący prequelem „Gry o tron”.

Finał historii Joela i Ellie obserwowało 8,2 miliona widzów - wliczając w to wyniki z platformy HBO Max i kanału telewizyjnego HBO - co stanowi niewielki wzrost względem ósmego odcinka, który obejrzało 8,1 miliona widzów. Pamiętajmy, że tytuł osiągnął znakomity wynik pomimo gali rozdania Oscarów, odbywającej się w tym samym czasie.

Co ciekawe, pierwsze sześć odcinków „The Last of Us” oglądało średnio 30,4 miliona widzów, a premierowy epizod zbliża się do 40 milionów widzów. Dla porównania, zeszłoroczny „Ród smoka” przyciągał przed ekrany różnych nośników średnio 29 milionów widzów na odcinek.

Joel dokonał wielu szokujących wyborów w finale „The Last of Us”

Przypomnijmy, że finał „The Last of Us” przyniósł sporo emocji. Twórcy zaskoczyli między innymi kilkoma scenami, których nie ma w grze. Wiadomo już, że 2. sezon serialu powstanie, ale premiery raczej nie należy oczekiwać wcześniej niż na przełomie 2024 i 2025 roku. Co więcej, współtwórcy produkcji „The Last of Us” - Neil Druckmann i Craig Mazin - ujawnili niedawno, że możemy spodziewać się jeszcze wielu odsłon hitu platformy HBO Max.

O autorze
Komentarze