Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Riley

Dziewczyna wspomniana w 1. odcinku.

W pierwszym odcinku serialu „The Last of Us” Marlene wspomina o osobie o imieniu Riley. Po minie Ellie widać, że wie o kogo chodzi, ale widz nie otrzymuje żadnych wyjaśnień. Na szczęście wiemy, kim jest Riley - z pomocą przychodzą gry, będące pierwowzorem serialu.

Przypomnijmy kontekst, w którym pada imię Riley. Marlene - przywódczyni Świetlików - po raz pierwszy odwiedza Ellie przetrzymywaną w niewoli. Świetliki sprawdzają, czy Ellie faktycznie jest odporna na infekcję. Od momentu ugryzienia minęły już trzy tygodnie.

Gdy Ellie dowiaduje się, z kim rozmawia, nazywa Marlene terrorystką - takie przekonanie o Świetlikach jest powszechne wśród Fedry i osób wychowanych w szkołach wojskowych, gdzie trafiła także Eliie. „Terrorystka? A czy Riley była terrorystką?” - odpowiada Marlene.

Poniżej tłumaczy, kim jest Riley, ale uwaga na potencjalne spoilery - informacje podane poniżej pochodzą z gier The Last of Us, a dokładniej Left Behind, czyli dodatku do pierwszej części.

Riley Abel to dawna przyjaciółka Ellie, z którą nawiązała bliższe relacje. Dzewczyna nie żyje. Została ugryziona przez zainfekowanego w ten sam dzień, co Ellie, jednak głównej bohaterce udało się przeżyć ze względu na jej odporność. Riley miała 16 lat.

Riley chodziła do szkoły militarnej Fedry, razem z Ellie - tam się poznały. Riley ciągnęło jednak do Świetlików, więc wymknęła się ze szkoły i dołączyła do tej grupy rewolucjonistów. Przedtem dziewczyny mocno się pokłóciły i po ucieczce przyjaciółki, Ellie nie widziała Riley przez kilka tygodni, więc myślała, że po prostu zginęła.

Riley wróciła jednak do Ellie, gdy ta była jeszcze we wspomnianej szkole. Wyjawiła jej, że za 2 dni opuszcza Boston, by dołączyć do innej grupy Świetlików. Wiedząc, że to ostatni dzień razem, postanowiła jednak spędzić go z Ellie w szczególny sposób. Dziewczyny wymknęły się ze szkoły militarnej i udały do centrum handlowego - gdzie spędzały czas na karuzeli, w sklepie z maskami i innych ciekawych miejscach.

Tam też doszło do pocałunku Ellie i Riley. Zainicjowała go Ellie, za co zaraz przeprosiła. Riley stwierdziła jednak, że nie ma za co przepraszać.

Nagle pojawili się zarażeni i mimo że dziewczynom udało się ich odeprzeć, obie zostały ugryzione - i właśnie to ugryzienie widzimy na ramieniu Ellie w serialu. Nastolatki wiedziały, że niedługo umrą, więc postanowiły spędzić czas ze sobą - do samego końca. Ellie jednak przeżyła.

To oczywiście mocno skrótowy opis wydarzeń i gorąco zachęcamy do doświadczenia ich na własnej skórze, w The Last of Us oraz dodatku Left Behind.

Więcej o serialu The Last of Us:

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze