Skip to main content

The Last of Us serial - Joel z gry: w kogo wciela się Troy Baker

Oraz jak kończy jego postać.

Być może wiesz już, że w „The Last of Us” pojawia się Troy Baker, czyli aktor, który użyczył głosu Joelowi w grach, na podstawie których powstał serial. Na tej stronie dowiesz się, w kogo wcielił się Troy Baker.

UWAGA NA SPOILERY: Zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


Kim jest James, czyli postać Troya Bakera

Baker nie wciela się oczywiście w Joela w serialu „The Last of Us”, bo ta rola przypadła Pedro Pascalowi. Zamiast tego obsadzono go w dość antagonistycznej roli - Jamesa, bliskiego pomocnika Davida. David był oczywiście pastorem w osadzie znanej z 8. odcinka.

James jest wierny Davidowi, ale pastor wyczuwa w nim zwiątpienie dotyczące jego metod rządzenia - i szans przetrwania grupy. Jest zima i szybko kończą się zapasy, a na horyzoncie nie widać perspektywy poprawy sytuacji. James zrzuca swoje zachowanie na „ciężkie 6 miesięcy”, ale nie wygląda, jakby chciał skoczyć za Davidem w ogień.

Joel z gier wkrótce spotyka Ellie. Gdy James razem z Davidem wychodzą na polowanie, zauważają jelenia, którego niedawno postrzeliła dziewczyna. Ellie zmusza mężczyzn do odłożenia broni, a James musi iść do osady po penicylinę.


Śmierć Jamesa

Wkrótce potem, kiedy Ellie próbuje odciągnąć grupę Davida z dala od kryjówki Joela, to właśnie James celnie trafia w konia dziewczyny, co ułatwia Davidowi złapanie dziewczyny. Pastor jej jednak nie zabija, a zabiera do osady, gdzie umieszcza ją w klatce.

Gdy Ellie nie chce współpracować, David i James umieszczają ją na stole, by ją zabić i pokroić. Dziewczyna sprytnie jednak udaje, że jest zainfekowana, pokazując napastnikom bliznę po ugryzieniu. Ellie wykorzystuje chwilowe rozkojarzenie mężczyzn i szybkim ruchem wbija odłożony przez Davida tasak w gardło Jamesa. Mężczyzna osuwa się na ścianę i ginie.

Jest to dość ciekawa sytuacja - można powiedzieć, że Ellie zabiła Joela, choć postacie pochodzą z „alternatywnych rzeczywistości”. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się takiego momentu w serialu.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next