Skip to main content

The Last of Us serial - fabuła: czy będzie jak w grze

Streszczenie historii oraz informacje o różnicach.

Historia przedstawiona w grze The Last of Us jest jednym z najbardziej chwalonych elementów produkcji, ponieważ dostarczyła graczom wielu niezapomnianych i wzruszających scen. Na tej stronie przypominamy wydarzenia z gry studia Naughty Dog oraz wyjaśniamy, czy serial aktorski będzie wierny pierwowzorowi.


Na tej stronie:


Streszczenie fabuły

„The Last of Us” przedstawia świat po nagłym wybuchu pandemii Maczużnika. Jest to gatunek pasożytniczego grzyba, który stopniowo przejmuje kontrolę nad zarażonym żywicielem, początkowo wyzwalając niekontrolowaną agresję, a z czasem doprowadzając do całkowitej utraty świadomości i przemianie w grotestkowe monstra - kierujące się jedynie podstawowymi instynktami Klikacze. Nazwa wzięła się z tego, że pozbawione wzroku potwory wydają charakterystyczne dźwięki i korzystają z echolokacji do wykrywania ofiar.

W grze poznajemy początkowo Joela, mieszkającego z córką Sarah i bratem Tommym na przedmieściach Austin w Teksasie. Próba ucieczki z otoczonego kwarantanną miasta kończy się tragicznie, ponieważ Sarah zostaje postrzelona przez żołnierza i umiera w rękach ojca. Akcja przenosi się dwadzieścia lat później. Ludzkość została zdziesiątkowana, a zgorzkniały i nieufny do władzy Joel mieszka w odizolowanym i rygorystycznie kontrolowanym przez siły porządkowe Bostonie. Mężczyzna wraz ze wspólniczką Tess zajmuje się szmuglowaniem kontrabandy pomiędzy obszarem kwarantanny, a zewnętrznymi terenami.

Podczas jednej z misji poznaje Marlene, liderkę buntowniczej frakcji Świetlików. Kobieta przedstawia Joelowi i Tess nastolatkę Ellie i zleca odeskortowanie dziewczyny do kryjówki rebeliantów. Transakcja nie idzie zgodnie z planem, a wojsko przeprowadza szturm na budynek, zabijając ludzi mających przejąć „przesyłkę”.

Joel wraz z Ellie postanawiają w takiej sytuacji wyruszyć w daleką podróż do Tommy’ego, który dawniej należał do Świetlików i może znać lokację ich bazy, ale obecnie mieszka w odległym stanie Wyoming. W międzyczasie dziewczyna ujawnia, że jest potencjalnie odporna na działanie pasożyta i rebelianci chcą z jej pomocą stworzyć lek przeciwko zarazie.


Czy serial będzie podążał za historią z gry

Producenci serialu podkreślili, że chcą jak najdokładniej podążać za pierwotną historią, odtwarzając najważniejsze motywy i sceny. Ponieważ jednak gra i serial telewizyjny są zupełnie innymi mediami, to oczywiście nie zabraknie pewnych zmian. Według dotychczasowych zapowiedzi, z materiału źródłowego nic nie zostanie drastycznie zmienione ani pominięte.

Zamiast tego, serial będzie jedynie dodawał od siebie nowe elementy, rozszerzając znaną historię. Rozwinięte zostaną między innymi wątki, które w oryginale zostały ukazane bardzo przelotnie. Wiemy już, że na ekranie pojawi się między innymi Frank - przyjaciel paranoika Billa, o którym w grze głównie tylko słyszymy. Oprócz tego możemy spodziewać się całkowicie nowych bohaterów, stworzonych specjalnie na potrzeby telewizyjnej produkcji.

Więcej o serialu The Last of Us:

Zobacz także