Skip to main content

The Last of Us sezon 2 - kiedy będzie i co wiemy o kontynuacji serialu

Potwierdzone i niepotwierdzone informacje.

Pierwszy sezon serialu „The Last of Us” został przyjęty wprost fantastycznie, a niektórzy okrzyknęli go nawet najlepszą adaptacją gry w historii. Wielu widzów ucieszy więc zapewne informacja, że powstanie 2. sezon „The Last of Us”. Oto, co o nim wiemy.


Na tej stronie:


The Last of Us - kiedy premiera 2. sezonu

Drugi sezon „The Last of Us” jest już oficjalnie potwierdzony. Kontynuację oficjalnie zamówiono 27 lutego 2023 roku. Nie znamy jednak jeszcze daty premiery, choćby przybliżonej.

Według Pedro Pascala (serialowego Joela), zdjęcia do 2. sezonu mogą rozpocząć się jeszcze w 2023 roku. Jeżeli faktycznie by tak było, to możemy oczekiwać, że 2. sezon „The Last of Us” zadebiutuje pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku.

The Last of Us serial - przewodnik, headline

Ze względu na strajk scenarzystów w USA w maju 2023 roku, bardziej prawdopodobna wersja to premiera w 2025 roku.


Co będzie w 2. sezonie i czy powróci Bella Ramsey

Pierwszy sezon serialu pokrył w całości pierwszą część serii (wraz z dodatkiem Left Behind). Została więc opowieść z gry The Last of Us: Part II i właśnie na drugiej odsłonie skupi się kolejny sezon produkcji od HBO. Jeżeli ktoś bardzo nie może się więc doczekać kontynuacji historii, w teorii może zagrać w grę lub po prostu dowiedzieć się, co się w niej wydarzyło (zdecydowanie zalecamy to pierwsze wyjście).

The Last of Us: Part II jest długą grą z obszerną opowieścią i aktualnie nie wiadomo, czy jeden sezon serialu będzie w stanie pokryć całą grę. Sam Craig Mazin (jeden z showrunnerów), przyznał, że może być to zadanie niemożliwe do wykonania w obrębie jednego sezonu. Niewykluczone więc, że fabuła The Last of Us: Part II będzie rozłożona na 2. i 3. sezon serialu.

Nie należy jednak oczekiwać, że „The Last of Us” zmieni się nagle w tzw. tasiemca, rozciągając się na kilkanaście sezonów. Wspomniany wcześniej Craig Mazin wyjaśnia, że celem twórców jest opowiedzenie historii zamkniętej w obrębie gier.

Przez pewien czas w sieci krążyły pogłoski, że w 2. sezonie serialu w rolę Ellie może się wcielić inna aktorka, ale okazały się one nieprawdą. Bella Ramsey potwierdziła, że ponownie otrzymała angaż w roli bohaterki - najpierw na Twitterze, a potem w podkaście Josha Horowitza.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next