Skip to main content

„The Last of Us” dostanie drugi sezon. HBO potwierdza plany

To nie koniec opowieści.

To już oficjalne - historia Joela i Ellie doczeka się kontynuacji. HBO potwierdziło produkcję drugiego sezonu „The Last of Us”. Nie podano jednak przybliżonej daty premiery ani szczegółów fabuły.

Podróż trwa. #The Last of Us powróci z kolejnym sezonem na HBO Max”- czytamy w oficjalnym komunikacie studia Naughty Dog. Co prawda nie podano konkretów odnośnie potencjalnej daty premiery, możemy być jednak pewni, że drugi sezon nie zadebiutuje przed 2024 rokiem.

W komunikacie nie padły też żadne szczegóły w temacie fabuły produkcji. Przypomnijmy jednak, że wedle informacji ujawnionych jakiś czas temu przez reżysera Neila Druckmanna, drugi sezon zaadaptuje zapewne opowieść zaprezentowaną w The Last of Us: Part 2.

Potwierdzenie prac nad kontynuacją serialu nie jest wielkim zaskoczeniem. Produkcja HBO cieszy się ogromną popularnością już od pierwszego odcinka, co zresztą przyczyniło się także do wzrostu zainteresowania growym oryginałem. Zgodnie z opublikowanymi wyliczeniami, drugi odcinek opowieści zebrał przed ekranami łącznie aż 5,7 miliona widzów.

W ramach przypomnienia, pierwszy sezon serialu „The Last of Us” zadebiutował na platformie HBO i HBO Max 16 stycznia 2023 roku. Tytuł - podobnie jak gra z 2013 roku - przedstawia postapokaliptyczną wizję świata zniszczonego przez pandemię pasożytniczego grzyba. Opowieść skupia się na relacji przemytnika Joela (Pedro Pascal) i młodej Ellie (Bella Ramsey), podróżujących wspólnie po spustoszonym terenie Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także