Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Targi E3 zmieniają organizatora. W planach wielki powrót

Ale dopiero w 2025 roku.

Firma ReedPop - odpowiedzialna choćby za cykl imprez PAX - nie zajmuje się już organizacją targów E3. Przyszłoroczna odsłona tego wydarzenia stanęła pod znakiem zapytania.

W tej ostatniej sprawie nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji i słynne Electronic Entertainment Expo może ostatecznie odbyć się w 2024 roku, ale z pewnością nie będzie to w Los Angeles Convention Center, które tradycyjnie służyło za miejsce akcji. Możliwe jest więc mniejsze lub cyfrowe podejście.

Entertainment Software Association (ESA) - organizacja handlowa odpowiedzialna za targi - szykuje podobno kompletnie przeprojektowaną i odświeżoną formułę E3, ale począwszy od 2025 roku - podaje serwis GamesIndustry.biz, powołując się na własne źródła.

ReedPop, do którego należy także Gamer Network, zrzeszające serwisy Eurogamer z całego świata, podpisało umowę na prowadzenie słynnych targów w 2023 roku. Świat imprez dla graczy wychodził z kryzysu wywołanego koronawirusem, lecz z planów wynikło niewiele i tegoroczne wydarzenie odwołano w obliczu małego zainteresowania wystawców.

Jak dodano, decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta wspólnie. „Doceniamy współpracę z ReedPop w ciągu ostatnich 14 miesięcy i wspieramy ich ciągłe wysiłki na rzecz zbliżenia branży i fanów poprzez różne wydarzenia” - zapewnił Stanley Pierre-Louis, szef ESA.

„Podczas gdy zasięg E3 pozostaje niezrównany, nadal badamy, w jaki sposób możemy rozwijać targi, by jak najlepiej służyć branży gier wideo” - dodał. „Oceniamy każdy aspekt wydarzenia, od formatu po lokalizację. Jesteśmy zaangażowani w naszą rolę jako konferansjer dla całego rynku i nie możemy się doczekać ujawnienia informacji na temat E3 w nadchodzących miesiącach”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze