Skip to main content

Tarcza za 25 lat gry. Klasyczne MMO nagradza weteranów

Ćwierć wieku przygód.

Ultima Online, jedna z pierwszych gier MMO w historii, świętuje w tym miesiącu 25 lat od premiery. Z tej okazji twórcy postanowili nagrodzić weteranów unikalnym przedmiotem.

Jak informuje serwis PC Gamer, specjalny element ekwipunku nosi nazwę Tarcza Hildebrandta i mogą ją otrzymać posiadacze kont założonych „25 lat temu lub starszych”. Oznacza to, że prawdopodobnie w przyszłości dostaną ją również gracze, którzy dołączyli do zabawy później, ale też wytrwali ćwierć wieku rozgrywki. Tarcza posiada następujące parametry:

  • 30 procent szans na podpalenie potwora przy udanym bloku i 5 procent szans na podpalenie przy nieudanym bloku. Nie działa na innych graczy oraz ich zwierzaki;
  • Można na niej użyć mikstur transmogryfikacji;
  • Może posłużyć jako pierwowzór transmogryfikacji;
  • Może być zabarwiona naturalnymi, metalicznymi albo specjalnymi barwnikami;
  • Może być naprawiona w kuźni;
  • Może wyświetlić informację, gdy zostanie kliknięta dwa razy.

Oprócz tego gracze z dostępem do tarczy mogą ubiegać się o tytuł „Obywatela-założyciela Britanii”. Ponadto wszyscy użytkownicy dostaną rocznicową kartę w grze i token, który można wymienić na różne nagrody.

Ultima Online zadebiutowała 24 września 1997 roku i stanowi spin-off nieco zapomnianej już dzisiaj serii Ultima. Chociaż nie była pierwszą grą MMO, to znacznie spopularyzowała gatunek i wprowadziła rozwiązania, które dziś są standardem w branży i można je spotkać w wielu późniejszych tytułach, takich jak World of Warcraft czy New World. Oprócz tego była dużą inspiracją dla twórców dobrze w Polsce znanej Tibii.

Zobacz także