Skip to main content

Tales from the Borderlands 2 powstaje, premiera jeszcze w tym roku

Powrót uznanej przygodówki.

Gearbox Software ujawniło, że trwają prace nad kontynuacją Tales from the Borderlands - przygodówką osadzoną w świecie rozwijanej przez studio serii strzelanek.

Informację przekazał szef studia - Randy Pitchford - w trakcie wystąpienia na rozpoczętych wczoraj targach PAX East. Jak podkreśla menedżer, sequel powinien zadebiutować jeszcze w 2022 roku, ale dokładnej daty premiery nie podano.

- Wiemy, że wielu z was uwielbia Tales from the Borderlands. Jak też dobrze wiecie, niektóre postacie z gry pojawiły się w Borderlands 3, więc naprawdę uwielbiamy ten format jako sposób tworzenia nowych bohaterów i opowieści oraz eksplorowania aspektów, które nie są możliwe do zrealizowania w looter-shooterze - tłumaczy, cytowany przez Gematsu.

Ogłoszeniu towarzyszy grafika koncepcyjna. Ilustracja zdradza niewiele detali na temat produkcji - obrazek przedstawia sylwetki trzech osób, które stoją pod kamiennym łukiem na tle czegoś, co wygląda na księżyc.

Pierwsza grafika koncepcyjna z sequela Tales from the Borderlands

Dokładne szczegóły nie są znane, choć wiadomo, że w grze nie zabraknie zupełnie nowych postaci. Do oficjalnej zapowiedzi i prezentacji przygodówki dojdzie latem - niewykluczone więc, że Tales from the Borderlands 2 ukaże się pod zupełnie inną nazwą.

Produkcja powstaje od kilku lat, a nad projektem pracują deweloperzy z Gearbox Software, co jest o tyle istotne, że za pierwszą część odpowiadało studio Telltale Games. Pozycję wyda firma 2K Games, która od lat związana jest z marką.

Read this next