Skip to main content

Tak wyglądają ukryte twarze postaci z dodatku do Elden Ring. Mieliśmy ich nie zobaczyć

FromSoftware znowu zaskakuje przywiązaniem do detali.

Studio FromSoftware od lat zaskakuje przywiązaniem do najdrobniejszych detali, których większość graczy nigdy nawet nie zauważy. Podobnie jak w podstawowej wersji Elden Ring, dodatek Shadow of the Erdtree przedstawia nam szereg nowych postaci niezależnych, których twarze zasłonięte są hełmami lub maskami. Okazuje się, że wszyscy ci NPC mają unikalnie wymodelowane twarze, chociaż w normalnych warunkach nigdy byśmy ich nie zobaczyli.

Ważne postacie z rozszerzenia „zdemaskowała” YouTuberka o pseudonimie Zullie the Witch, która już wcześniej z pomocą dataminingu przedstawiała różne ciekawostki z gier japońskiego studia. Twórczyni udało się też wydobyć konkretne dane kreatora postaci dla danych bohaterów niezależnych, tak więc możemy samemu odtworzyć ich przy tworzeniu naszego bohatera lub bohaterki.

Zobacz na YouTube

Czego ciekawego możemy się dowiedzieć po usunięciu z postaci pobocznych całego stroju? Ano na przykład doświadczony łowca smoków Igon faktycznie jest nieco podstarzałym, jednak dobrze zbudowanym jegomościem z długimi włosami i opaską na oku. Wyznawcy Miquelli, którzy towarzyszą nam przez sporą część głównego wątku, także mają swoje unikalne cechy.

Rogaty przybysz jest nieco pomarszczonym łysym mężczyzną z kilkudniowym zarostem, a na twarzy wojowniczki Freyji widać blizny od szkarłatnej zgnilizny. Jest to bardzo interesujący detal - kobieta służyła w wojsku Radahna, tak więc zapewne była obecna na polu bitwy, kiedy Malenia uwolniła śmiertelną zarazę. Dowodząca wyznawcami Leda ma z kolei blond włosy spięte w warkocz, a niedoświadczony Moore faktycznie wygląda z twarzy bardzo młodo, co nadrabia imponującą posturą.

Detale nie kończą się jednak tylko na najważniejszych postaciach. Rycerz Czarnego Więzienia to opcjonalny boss, ewidentnie wzorowany na postaci Gutsa z serii komiksów „Berserk”. Faktycznie, po zdjęciu jego hełmu widzimy postać bardzo podobną do materiału źródłowego - włącznie ze znaczną muskulaturą, ściętymi na krótko włosami i bliznami na twarzy. Z kolei przeciwnik Logur, walczący metalowymi szponami, najwidoczniej nie bez powodu przypomina Wolverine’a z uniwersum Marvela.

Zobacz także: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Zobacz także