Skip to main content

Tak wygląda „Joker 2”. Wyciekły pierwsze zdjęcia z planu

Joaquin Phoenix w akcji.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmu „Joker 2”. Opublikowane materiały potwierdzają, że widzowie powinni przygotować się na solidną dawkę szaleństwa.

Nieoficjalne materiały z planu filmowego w Los Angeles błyskawicznie obiegły cały internet, a przede wszystkim serwis Twitter. Widzimy na nich Joaquina Phoenixa - odtwórcę roli tytułowego bohatera - biegającego po ulicach miasta. Szalony artysta znów przywdzieje charakterystyczny strój i obmaluje twarz ekscentrycznym makijażem.

Krótkie nagrania sugerują, że w produkcji nie zabraknie akcji. W jednym z ujęć widzimy scenę dosyć pokracznego pościgu z udziałem służb policji. Co ciekawe, wygląda na to, że tym razem będziemy mieli do czynienia z kilkoma różnymi wersjami Jokera.

„Joker 2”, a konkretnie „Joker: Folie à Deux” to bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2019 roku „jedynki”, która okazała się światowym hitem. Film rozwinie wątek obłędu tytułowego bohatera i wprowadzi postać jego równie szalonej towarzyszki - Harley Quinn. W tę rolę wcieli się Lady Gaga. Pierwsze oficjalne zdjęcie szalonej pary opublikowano w zeszłym miesiącu z okazji Walentynek.

Produkcja zadebiutuje w kinach 4 października 2024 roku i dla odmiany będzie musicalem. Autorami scenariusza zostali twórcy pierwszej części, czyli Scott Silver i Todd Philips. Prócz wymienionej wcześniej dwójki, w obsadzie pojawią się także Catherine Keener, Jacob Lofland, Zazie Beetz oraz Brendan Gleeson.

Zobacz także